690 680 960

Nie zdążyli przenieść przemyconych papierosów

Zatrzymaniem, zakończyła się próba przemytu papierosów dla czterech obywateli Polski. Mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz żołnierzy z 19 Brygady Zmechanizowanej z Lublina po tym jak próbowali odnieść od granicy państwa przemyconą wcześniej kontrabandę.

W minioną sobotę funkcjonariusze z placówek straży granicznej oraz żołnierze 19 Brygady Zmechanizowanej z Lublina, prowadzili wspólne działania związane z ochroną granicy państwowej.

W ich trakcie, na terenie powiatu włodawskiego, mundurowi zauważyli osoby, które poruszały się w pobliżu rzeki granicznej Bug. Na widok patrolu, podjęły one próbę ucieczki. Po krótkim pościgu, funkcjonariusze oraz żołnierze ujęli czterech mężczyzn.

W pobliżu ujawniono znaczne ilości papierosów. Jak ustalili funkcjonariusze, kontrabanda została wcześniej przemycona przez rzekę graniczną Bug z Ukrainy na terytorium Polski. Mężczyźni zostali zatrzymani, a ujawnione przy nich przemycone papierosy (9 tys. paczek) o wartości prawie 130 tys. zł zabezpieczone. Zatrzymani mieszkańcy woj. lubelskiego odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe.

(fot. NOSG)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas