Środa, 19 czerwca 202419/06/2024
690 680 960
690 680 960

Nie zastosowała się do znaku STOP i zderzyła się z drezyną kolejową. Dwie osoby w szpitalu (zdjęcia)

Wczoraj w Rozalinie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierująca oplem nie zastosowała się do znaku STOP i wjechała na przejazd kolejowy, gdzie zderzyła się z drezyną kolejową. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Do wypadku doszło w czwartek przed południem w Rozalinie w powiecie opolskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu drezyny kolejowej z autem osobowym. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

– Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu, 43-letnia mieszkanka gminy Opole Lubelskie jadąca samochodem osobowym marki Opel, nie zastosowała się do znaku drogowego B-20 STOP i wjechała na niestrzeżony przejazd kolejowy w chwili, kiedy torami jechała z kierunku Karczmisk, w stronę Opola Lubelskiego, drezyna kolejowa, pchająca przed sobą platformę. Doszło do uderzenia drezyny w tył pojazdu, a następnie opel uderzył w drzewo – relacjonuje aspirant Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

Oplem podróżowały dwie osoby, trafiły one do szpitala. Kierowca drezyny kolejowej 34-letni mieszkaniec gminy Opole Lubelskie i 37-letni pasażer drezyny, nie odnieśli żadnych obrażeń. Jak ustalono wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

– Apelujemy o ostrożność i rozwagę! Przypominamy, że każdy przejazd kolejowy zarówno ten strzeżony jak i nie strzeżony niesie za sobą niebezpieczeństwo. Kierowcy przed każdym przejazdem powinni zwolnić lub też się zatrzymać i sprawdzić czy po torowisku nie jedzie jakiś pojazd szynowy. Im więcej uwagi poświęcimy temu zagadnieniu tym nasza droga do celu będzie bezpieczniejsza – dodaje aspirant Katarzyna Bigos.

Nie zastosowała się do znaku STOP i zderzyła się z drezyną kolejową. Dwie osoby w szpitalu (zdjęcia)

fot. Policja Opole Lubelskie

Nie zastosowała się do znaku STOP i zderzyła się z drezyną kolejową. Dwie osoby w szpitalu (zdjęcia)

fot. Policja Opole Lubelskie

PRZECZYTAJ

Tragiczny finał zderzenia volvo z łosiem. Nie żyje kierowca (zdjęcia)

Autor: redakcja

11 komentarzy

 1. pomijając ewidentną winę kierującej ale to drzewo nie powinno tam stać

  • Jeżeli byłby to przejazd wyższej kategorii to na pewno nie. Ale na takim przejeździe, ze znikomym ruchem i pociągami pędzącymi 30km/h raz na 3 godziny to takie drzewo nie stanowi zagrożenia nawet dla przeciętnie kiepskiego kierującego.

   Ale w ogólności to się z Tobą zgadzam. Drzewa, żywopłoty, parkujące pojazdy zbyt blisko PdP, przejazdów rowerowych/kolejowych, skrzyżowań – ograniczają widoczność i powinny być usuwane.

  • to mu to powiedz…

 2. łoscypek z koziej heeej

  Trzeba jej taki znak postawić w kuchni – może się nauczy.

 3. Drezyna była na przejeździe, czy dopiero wjeżdżała? Bo jeżeli wjeżdżała to nie ma pierwszeństwa.

  • 🤣🤣🤣
   Każdy pojazd na torach na przejazdach drogowo-kolejowych ma pierwszenstwo. Tam jest znak STOP.
   Ma szczęście, że to drezyna techniczna a nie lokomotywa.

 4. zlosliwe drzewo, specalnie przesunelo sie tak, zeby widocznosc zaslonic. ty durniu

 5. Szkoda organów, za wolno

 6. Drezyna rozwija prędkość ponaddźwiękową i można było jej nie zauważyć. Prawo jazdy powinno być zabrane.

Dodaj komentarz