Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nie zastosował się do zasad kwarantanny, poszedł do urzędu gminy oraz sklepu

Kolejna osoba w regionie złamała zasady domowej kwarantanny. Mieszkaniec gminy Kłoczew widziany był m.in. w urzędzie gminy oraz sklepie.

Ryccy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że mieszkaniec gminy Kłoczew nie stosuje się do zasad kwarantanny. 58-latek widziany był m.in. w sklepie i urzędzie gminy. Mundurowi ustalili miejsce pobytu mężczyzny i go zatrzymali. Wkrótce odpowie on za przestępstwo przed sądem.

Policjanci apelują o rozsądne i odpowiedzialne zachowanie oraz przestrzeganie wprowadzonych dla bezpieczeństwa nas wszystkich ograniczeń i zakazów. Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie stwarza niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia mieszkańców.

W myśl nowych przepisów, w przypadku stwierdzenia naruszenia obowiązku hospitalizacji, kwarantanny lub izolacji w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem lub zwalczaniem COVID-19, nałożonego przez właściwy organ lub wynikającego z przepisów prawa, państwowy powiatowy inspektor sanitarny nakłada na osobę naruszającą taki obowiązek, w drodze decyzji, administracyjną karę pieniężną w kwocie do 30 000 zł.

(fot. lublin112.pl)

18 komentarzy

  1. Myslałam, że tam takich przygłupów nieodpowiedzialnych niema. Jednak wszędzie się zdarzają. Pozdrawiam rodzinkę i znajomych z Kłoczewa. Życzę zdrowia…

Z kraju