Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nie trzeba już będzie czekać na zbiórkę elektrośmieci. Na terenie miasta ustawiono specjalne pojemniki

Mieszkańcy Zamościa mają już możliwości bezpłatnej, bezpiecznej i szybkiej utylizacji zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W tym celu w 10 punktach na terenie miasta ustawione zostały przeznaczone do tego celu pojemniki.

W ostatnich dniach na terenie Zamościa ustawione zostały charakterystyczne czerwone pojemniki, które przeznaczone są na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Miasto zawarło bowiem umowę z firmą MB Recycling, organizacją odzysku Auraeko oraz Fundacją Odzyskaj Środowisko. Dzięki temu mieszkańcy mogą bezpłatnie pozbyć się elektrośmieci.

Pojemniki przeznaczone są na drobny sprzęt o wielkości do 50 cm. Można do nich wrzucać np. odkurzacze, oprawy oświetleniowe, kuchenki mikrofalowe, żelazka, tostery, czajniki elektryczne, zegary i zegarki, golarki elektryczne, wagi, suszarki do włosów, kalkulatory, odbiorniki radiowe, sprzęt video, instrumenty muzyczne, elektroniczne zabawki, komputery, telefony komórkowe, GPS-y, kalkulatory, routery czy też drukarki.

Pojemniki znajdują się w dziesięciu miejscach: przy przystanku MZK na ul. Młyńskiej, na parkingu SNOP przy ul. Szczebrzeskiej, przy Stokrotce na ul. Kamiennej, przy skrzyżowaniach ul. Krętej i Śląskiej oraz Jordana i Paderewskiego a także przy ul. Promiennej, Bołtucia, Klonowicza, Włościańskiej i Sowińskiego. Wrzucane do nich odpady będą ponownie wykorzystane w procesach recyklingu.

Głównym celem ustawienia pojemników na terenie miasta jest ułatwienie mieszkańcom utylizacji zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Projekt „Elektryczne Śmieci zakłada także promowanie świadomości ekologicznej mieszkańców oraz kształtowanie postaw ekologicznych.

(fot. UM Zamość)

7 komentarzy

 1. będę już wiedział gdzie wyrzucić moją starą lodówkę

 2. A w Lublinie się nie da?

  • W Lublinie można do zalewu lu bustrzycy ?

   • Stefanek ty nigdy nic mądrego nie napisałeś
    taki stary dureń
    pewnie skończyłeś studia na Farbiarskiej
    coś mądrego napisz kiedyś na 112 a nie tylko idiotyzmy

    • Może rozwinę moją myśl
     W Lublinie pod marketami były już takie kontenery, były wypchane po kokardkę i widocznie się komuś nie opłacało tego sprzątać skoro znikły.

     • nie pisz głupot tylko fakty i argumenty
      ale jak Cie obserwuję to podejmujesz tylko krytykę i głupoty
      coś mądrego pisz i na poważnie
      adekwatnie do wieku
      a nie do swojego rozwoju
      bo tak to nie mój poziom z Tobą dyskutować
      bo Ty zawsze „wygrasz „

  • Da się. Od kilku lat stoją takie na osiedlach. Gdzie dokładnie? Znajdziesz na stronie urzędu miasta.