Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nie posiadali odblasków, wjechał w nich kierowca renaulta. Dwie osoby trafiły do szpitala

Wczoraj wieczorem na trasie Tarnogród – Luchów Górny doszło do potrącenia dwójki pieszych. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala.

Do wypadku doszło w poniedziałek wieczorem na trasie Tarnogród – Luchów Górny w powiecie biłgorajskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu dwójki pieszych. Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja.

Policjanci ustalili wstępnie, że 33-letni mieszkaniec Warszawy kierując samochodem marki Renault potrącił dwoje pieszych, którzy poruszali się prawą stroną jezdni i nie posiadali elementów odblaskowych. 74-letni mężczyzna i 54-letnia kobieta zostali przetransportowani do szpitali. Badanie alkomatem wykazało, że piesza miała w organizmie prawie dwa promile alkoholu, mężczyzna zaś był trzeźwy.

Chwilę po tym zdarzeniu, w samochód marki Renault uderzył volkswagen kierowany przez 20-latka. Kierujący pojazdami byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. Droga w miejscu zdarzenia na czas wykonywania czynności była zablokowana. Policjanci kierowali podróżujących na objazdy. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

(fot. Policja Biłgoraj)

4 komentarze

  1. Co z tego, że piesi mieliby odblaski (chociaż mieć oczywiście powinni), skoro kierujący VW nie zauważył nawet samochodu, który pewnie stał na włączonych światłach. A jeżeli nawet nie to, każdy pojazd wyposażony jest w światła odblaskowe.
    O ile przy pierwszym zderzeniu samochód-piesi można pieszych winić za wypadek, to za drugie zderzenie: auto-auto winny bez wątpienia jest kierujący VW.

    • On może nie, ale 9 innych zauważyłoby samochód, a tych pieszych to już tak średnio. To się nazywa selekcja naturalna. Starsi ludzie bez rozumu. Po co jakieś odblaski. Lepiej paczkę fajek kupić, bo kierowcy mają radar i ich widzą z kilometra.

  2. słowem ze strony wszystkich uczestników bezrozumna patatajnia …. nie mówiąc już o chooojni !!!

  3. I tu jest problem??? Kupić flaszkę czy kamizelkę odblaskową . Jak jest wyliczona kwota na ” mózgo****ba.

Wiadomości z info112