Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nie miał zezwolenia na przewóz bydła. Wszczęto postępowanie wobec przewoźnika

W trakcie piątkowej kontroli funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego ujawnili nieprawidłowości w zakresie przewozu zwierząt. Bydło było przewożone przez przewoźnika, który nie posiadał wymaganej licencji weterynaryjnej.

W miniony piątek, podczas rutynowej kontroli drogowej w Trzebieszowie (pow. łukowski), inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali samochód ciężarowy przewożący bydło.

Przewóz wykonywała firma handlowa z powiatu sokołowskiego. Już na etapie kontroli dokumentów okazało się, że kierowca nie okazał licencji weterynaryjnej uprawniającej przewoźnika do przewozu zwierząt. Kierowca wyjaśnił, że jego pracodawca takiego dokumentu nigdy nie posiadał.

W związku z powyższym nakazano rozładunek zwierząt i zakończenie przewozu. Wobec przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną w kwocie 6000 złotych. Trwają cały czas czynności w tej sprawie.

(fot. WITD)

4 komentarze

  1. Niedługo to żeby zatankować ciężarówkę paliwem trzeba będzie mieć zezwolenie… Czasem dziwię się że komukolwiek chce się jeszcze prowadzić firmę przewozową, z każdej strony sępy, hieny i pijawki.

    • A zapewne chodzi o kwitek, za który po prostu trzeba zapłacić – nie wymaga jakichś kursów, nie wymaga spełnienia jakichś warunków – chodzi zapewne o pieniądze.
      I prawdopodobnie niejeden przewoźnik transportuje zwierzaki w lepszych warunkach bez kwitu niż ci z kwitami…

      • No otóż to, podatek za samo posiadanie ciężarówki, tachografy, wpisy do licencji, pozwolenis ma to tamto siamto…. to już po prostu zaczyna się robić chore. O samych szkoleniach okresowych dla kierowców wyższych kategorii nawet nie wspominam, bo prócz zasadnych badań lekarskich cała reszta to jeden pić na wodę i dojenie kierowców z pieniędzy.

  2. Ten bus też powinien mieć licencję we te ry na ry jną na przewóz kro ko dyli

Z kraju