690 680 960

Nie miał uprawnień do kierowania, był pijany. Na koniec chciał przekupić policjantów

Wkrótce przed sądem stanie 43-latek z gminy Łomazy, który bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości prawdopodobnie prowadził pojazd osobowy. Co więcej, mężczyzna próbował przekupić policjantów wręczając im 1000 złotych.

Przedwczoraj przed godziną 10:00 policjanci z Parczewa przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że po terenie jednej z miejscowości na obszarze powiatu parczewskiego pojazdem marki Peugeot porusza się kierujący znajdujący się w stanie nietrzeźwości.

Na miejsce zostali skierowani mundurowi z drogówki, którzy potwierdzili, że 43-latek z gminy Łomazy mógł kierować pojazdem pod działaniem alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Funkcjonariusze w związku z uzasadnionym podejrzeniem kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zatrzymali mężczyznę na terenie jednej z posesji w gminie Podedwórze. W trakcie interwencji od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu.

Jakby tego było mało 43-latek podczas doprowadzenia do jednostki wręczył policjantom pieniądze w kwocie 1000 złotych. Tym samym udzielił korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych i odwiezienie go do miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze zabezpieczyli banknoty i następnie poinformowali mężczyznę, że popełnił przestępstwo przekupstwa.

W komendzie zbadano trzeźwość 43-latka. Okazało się, że jego wynik sięga prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został osadzony w policyjny areszcie.

Wczoraj 43-latek usłyszał zarzuty. Jego sprawa wkrótce znajdzie swój finał w sądzie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i wręczenie łapówki policjantom grozi mu zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Parczew)

9 komentarzy

 1. Janina Łatka - Zdziurkom

  Próbował przekupić policjantów wręczając im 1000 złotych – każdy mi przyzna rację, że zdecydowanie za mało dawał… 😆

  • Pewnie, że za mało 😉 Ach gdzie te czasy kiedy takiego powinno się na miejscu spałować.

 2. Za mało dawał

 3. Za kierowanie na dopingu w wymiarze 2,5 promila powinna grozić natychmiastowa bezwzględna odsiadka w wymiarze 250 dni. Miałby delikwent czas na przemyślenia, a i na wykonywanie prac społecznie użytecznych też. Może to by pomogło, bo jakoś to wszystko co obecnie „grozi”, niespecjalnie zniechęca do jazdy po pijaku.

 4. Zero by dorzucił…

 5. Kiedyś brali teraz nie chcą.

 6. Geniusz kupił sobie pewną odsiadkę za 1000 zł 🙂

 7. Policja nie ma prawa wejść na czyjąś posesję ot tak.
  Bez nakazu sądu lub prokuratury!!
  Za pijaństwo to od razu 5 lat.
  Ale żeby za 1000 mieć problemy to raczej nie.
  Woleli srebniki z pisu niż gratis po 1000 na łba??

  • ale ty mało wiesz z zakresu prawa panie Kowalski hahahahahahaha doczytaj przepisy, postudiuj prawo bo masz ogromne braki

   prosta rada – nie pij – nie będziesz miał problemów

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.15%
 • GBP 5.0417zł -0.18%
 • EUR 4.3233zł -0.24%
 • CHF 4.5689zł 0.02%

Polub nas