Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Nie ma zgody na połączenie. Dziennik Wschodni ponownie na sprzedaż

Kurier Lubelski nie połączy się z Dziennikiem Wschodnim. Nie uzyskano zgody na monopol na lubelskim rynku prasy codziennej.

W marcu b.r. grupa Polskapresse, wydawca Kuriera Lubelskiego, podpisała z Mecom Group plc umowę kupna udziałów w spółce Media Regionalne, która to jest właścicielem Dziennika Wschodniego. Umowa dotyczyła wszystkich 9 tytułów jakie ukazują się na terenie całego kraju. Dla lubelskiego rynku prasy oznaczało to, że oba dzienniki pozostaną na rynku, jednak będą należeć do jednego wydawcy. Jednak zgodę na transakcję musiał wydać Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Wczoraj grupa Polskapresse poinformowała, że została uzyskana zgoda na sfinalizowanie umowy, jednak z jednym wyjątkiem, który dotyczy właśnie Lubelszczyzny. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydała zgodę na przejęcie Mediów Regionalnych lecz w ciągu 12 miesięcy Dziennik Wschodni musi zostać sprzedany innemu wydawcy. Przez cały ten okres ma zostać zapewniony dotychczasowy charakter, odpowiednia rozpoznawalność i dostępność zarówno lubelskiej gazety jak i serwisów internetowych.

Taką decyzję UOKiK wyjaśnił tym, że Polskapresse ma obecnie w woj. lubelskim już jeden dziennik regionalny czyli Kurier Lubelski. Oficjalnie obie spółki nie podają wartości transakcji, jednak jak informowano na wiosnę, za dział prasowy, internetowy i poligraficzny Mediów Regionalnych Polskapresse zapłaci 8 mln zł. Jednak koszt przejęcia może być znacznie wyższy, gdyż w kwocie tej nie uwzględniono zadłużenia Mediów Regionalnych.

(fot. lublin112)
2013-10-25 21:02:16

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo