Biłgoraj: Rodzinna plantacja marihuany

13 roślin marihuany o wysokości nawet do 1,5 metra z rozwiniętym kwiatostanem, specjalistyczny namiot termiczny z osprzętem wentylatorów, lamp grzewczych, transformatorów i nawilżacza powietrza – wszystko starannie przygotowane pod uprawę konopi indyjskich. To wszystko policjanci odnaleźli i zabezpieczyli podczas przeszukań u 21-latka z gm. Biłgoraj.

W czwartek kryminalni Biłgoraja realizując czynności operacyjne weszli do mieszkania 21-latka z gminy Biłgoraj. Funkcjonariusze mieli informację, iż młody mężczyzna zajmuje się uprawą konopi indyjskich, mając tym samym całą linię produkcyjną. Podczas przeszukań pomieszczeń domu należącego do matki podejrzewanego, w jednym z pokoi policjanci ujawnili namiot termiczny wraz z oprzyrządowaniem, służący do profesjonalnej uprawy konopi indyjskiej. W momencie realizacji działań policyjnych cała linia była uruchomiona. Włączone były wentylatory, lampy grzewcze i nawilżacz powietrza. Wewnątrz namiotu w doniczkach znajdowało się kilkanaście niemal 1,5 metrowych roślin konopi. Obok namiotu funkcjonariusze ujawnili również inne akcesoria i nawozy służące do uprawy i pielęgnacji konopi, oraz szafę przystosowaną do uprawy z zainstalowanymi wentylatorami i oklejoną od wewnątrz folią aluminiową – informuje KWP Lublin.

Podczas przeszukań kolejnych pomieszczeń budynku, w sąsiednim pokoju policjanci odnaleźli pudełka i reklamówki, wewnątrz których znajdowały się spore ilości wyrobów tytoniowych, które nie posiadały polskich znaków akcyzy. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 73 tys. szt. papierosów. Gdyby towar trafił na czarny rynek uszczuplenie skarbu państwa wyniosłoby prawie 65 tysięcy złotych. Jak ustalili funkcjonariusze papierosy należały do 49-letniej matki młodego hodowcy konopi. Kobieta poniesie odpowiedzialność z przepisów kodeksu karno-skarbowego – dodaje KWP Lublin.

Według kolejnych ustaleń policjantów, starannie przygotowana linia produkcyjna w domu matki została zorganizowana w celu zarobkowym. Natomiast w mieszkaniu należącym do 21-latka policjanci odnaleźli wagę służącą do porcjowania narkotyków oraz woreczki strunowe, które miały służyć do pakowania narkotyków.

Młody mężczyzna został zatrzymany w związku z posiadaniem znacznych ilości substancji odurzających oraz wprowadzaniem ich do obrotu handlowego. Ponadto do sprawy zatrzymany został inny mieszkaniec Biłgoraja w wieku 20-lat. Miał on pomagać w rozprowadzaniu narkotyków 21-latkowi. Obaj przebywają w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty. Policja złożyła wniosek o środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztów.

W świetle przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość środków odurzających, lub czyn został popełniony w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, sprawca podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

2013-10-26 09:43:53
(fot. wideo KWP Lublin)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021