Nie daj się nabrać na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska ostrzega o akcji phishingowej. Oszuści rozsyłają na elektroniczne skrzynki pocztowe, korespondencję podszywając się pod narodowego operatora.

Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie” jest rozsyłana z adresu [email protected], w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany link.

Poczta Polska apeluje, aby zwrócić uwagę na wiadomości o podobnym temacie oraz treści, zawierające podejrzany link lub załącznik. Nie należy klikać w link oraz nie otwierać załącznika.

Prawidłowy adres strony Poczty Polskiej to https://www.poczta-polska.pl oraz adres do śledzenia przesyłek to: https://emonitoring.poczta-polska.pl/.

W przypadku otrzymania podejrzanych wiadomości lub w przypadku podejrzenia nieprawidłowości bądź niezgodności należy zgłosić sprawę na policję i niezwłoczne poinformować Pocztę Polską na adres [email protected] Pozwoli to narodowemu operatorowi na ostrzeżenie innych użytkowników sieci.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

Jeden komentarz

  1. Ludzie nie są głupi i wiedzą że poczta to zasadniczo dostarcza, ale AWIZA.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew