690 680 960

Nie chciał, żeby kradzież wyszła na jaw. Podłożył wydrukowane własnoręcznie banknoty

Bialscy policjanci zatrzymali 37-latka, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Mężczyzna odpowie za włamanie i kradzież pieniędzy oraz za podrobienie kilkudziesięciu banknotów.

Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował tymczasowy areszt wobec 37-letniego mieszkańca gminy Terespol. Mężczyzna jest podejrzany o włamanie do domu członka rodziny oraz kradzież pieniędzy.

Policjanci ustalili, że mężczyzna działał od kilku lat. By ukryć swój czyn, w miejsce oryginalnych banknotów podkładał wydrukowane własnoręcznie pieniądze.

Sprawa wyszła na jaw pod koniec sierpnia tego roku, kiedy pokrzywdzona postanowiła zapłacić jednym z banknotów ze swoich oszczędności. Wówczas okazało się, że jest fałszywy. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego terespolskiego komisariatu.

Mundurowi ustalili, że za wszystkim stał 37-latek z gminy Terespol. W miniony weekend mężczyzna dostał doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Mężczyzna będzie odpowiadał za kradzież z włamaniem oraz podrobienie kilkudziesięciu banknotów. Za popełnione czyny grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

14 komentarzy

 1. Drukowanie banknotów to zbrodnia. Co za dzban. Ale jaka drukarka pozwoliła mu na takie coś? Przecież każda w miarę współczesna reaguje na konstelację Oriona.

 2. Rozumiem, za kradzież. za włamanie, ale za podrobienie? ON nie chciał tymi pieniędzmi płacić, rozprowadzać(tak jakby) ich itd… tylko podłożył podróbki.
  To co jak ja sobie wydrukuje banknoty i będę je nosił w portfelu aby wyrywać laski, bez intencji ich używania to też pójdę siedzieć?

 3. Nawet gdybyś je „produkował”, by się nimi podcierać, to spełniasz poniższy art.

  „Art. 310
  § 1. Kto podrabia albo przerabia polski albo obcy pieniądz, polski albo obcy znak pieniężny, który został ustalony jako prawny środek płatniczy, jednak nie został jeszcze wprowadzony do obiegu, inny środek płatniczy albo dokument uprawniający do otrzymania sumy pieniężnej albo zawierający obowiązek wypłaty kapitału, odsetek, udziału w zyskach albo stwierdzenie uczestnictwa w spółce lub z pieniędzy, innego środka płatniczego albo z takiego dokumentu usuwa oznakę umorzenia, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności.”

 4. Ale trzeba przyznać, że gość ma jaja. Ja na jego miejscu bałbym się drukować pieniądze, bo kary za to są szalenie wysokie, a gość się w ogóle tym nie przejął.

  • pewnie jakby wiedział, to by się przejął. a na zasadzie „podmienię 2 stówki na miesiąc” nie spodziewał się, że po pierwsze ktoś się zorientuje, a po drugie – że do niego dojdą.

  • Za to z mózgiem nie za tęgo.

 5. Tak więc tego… KUPIĘ NISZCZARKĘ! PŁATNE GOTÓWKĄ!

Kursy walut

 • USD 4.3254zł -0.52%
 • GBP 5.3279zł -0.59%
 • EUR 4.708zł -0.02%
 • CHF 4.7222zł 0.65%

Polub nas