Niby wiejski drewniany dom. W środku jak w kasynie

Od początku 2017 roku funkcjonariusze Służby Celnej zarekwirowali na terenie województwa lubelskiego 253 nielegalne działające automaty do gier hazardowych. Jeden z salonów, gdzie znajdowały się automaty do gier, ukryty był w wiejskim drewnianym domu.

W styczniu i lutym w ręce mundurowych z Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej wpadło 67 maszyn naruszających przepisy ustawy o grach hazardowych trafiło. Znajdowały się one na terenie powiatów: włodawskiego, łukowskiego, parczewskiego, radzyńskiego, bialskiego, a także w Terespolu, Janowie Lubelskim i Białej Podlaskiej.

Rekordzistką okazała się jedna ze stacji benzynowych w powiecie radzyńskim, którą stróże prawa odwiedzali wielokrotnie za każdym razem zatrzymując tam nielegalne urządzenia do gier. Tylko w trakcie ostatniej, siódmej już kontroli, mundurowi zarekwirowali pięć automatów.

– Niemałym zaskoczeniem dla funkcjonariuszy okazał się też jeden z punktów gier namierzony w powiecie bialskim. Był to wiejski drewniany dom z zewnątrz wyglądający na opuszczony. Pozory okazały się jednak złudne, bo w środku znajdowało się dobrze zagospodarowane pomieszczenie z maszynami do gry i monitoringiem. Innym razem chcąc zatrzymać nielegalne urządzenia ustawione w klubie bilardowym w powiecie bialskim, celnicy musieli przeciąć metalowe sztaby, którymi automaty były przytwierdzone do ściany – informuje kom. Marzena Siemieniuk rzecznik prasowy Izby Celnej w Białej Podlaskiej.

Funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Lublinie zarekwirowali 113 automatów działających wbrew obowiązującym przepisom. Do sukcesów lubelskich celników należy zaliczyć kilkakrotne zajęcia automatów w lokalach działających na zasadzie małych kasyn.

– Z reguły były to miejsca, gdzie znajdowało się od 7 do 9 maszyn, a prowadzona w nich legalna działalność np. bar, sklep czy restauracja była tylko dodatkiem. Co ciekawe, pracujące w takich punktach osoby, mimo kolejnych kontroli, zawsze tłumaczyły się w ten sam sposób: niewiedzą, krótkim stażem pracy np. „od wczoraj” lub, że tylko pilnują tego miejsca albo sprzątają – wyjaśnia kom. Marzena Siemieniuk.

Mundurowi z Zamościa sprawdzili saloniki w Zamościu, Szczebrzeszynie, Tomaszowie Lubelskim i Biłgoraju, gdzie zarekwirowali 73 urządzenia. Automaty ustawione były m.in. w barach, klubach czy sklepach. Największą liczbę urządzeń zamojscy celnicy zarekwirowali w znanym już z wcześniejszych kontroli saloniku gier w Tomaszowie Lubelskim. W efekcie dwóch przeprowadzonych tam w lutym kontroli funkcjonariusze zajęli 27 maszyn.

We wszystkich przypadkach mundurowi potwierdzili, że na urządzeniach możliwe było prowadzenie gier wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych.

2017-03-01 17:00:07
(fot. Izba Celna)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. Nie można by było zalegalizować tego, dając 40% od wygranej podatku? Ileż to kasy by wpadło do budżetu…

  • nie można, bo wyciągną kasę z automatu i powiedzą, że jej w ogóle tam nie było… za to jakby od jednego nielegalnego automatu zwiększyć karę do takiej wysokości, żeby przestało się opłacać, to problem by znikną… a tak to POwska tzw. afera hazardowa ma się dobrze, jak i Schetyna, Czuma, Nowak, Graś, Grupiński, Szejnfeld

 2. Jednego dnia zabieraja a drugiego przyjeżdżają nowe. Ot taka polska zabawa w kotka i myszkę. Lepiej byłoby zalegalizowac bo szara strefa i tak będzie.

  • Polska to państwo bez prawa bo nie powinno być tak jak jest znaleźli automaty ok zabezpieczaja nie tylko zarekfirowane automaty ale i miejsce zamykają do wyjaśnienia i bylo by po sprawie w państwie którego gospodarka nie bogacila się na takich podmiotach a za wszystkim nie stali by urzędnicy wysokich szczeblow tak by było

 3. Z dniem dzisiejszym Izba Cela w Białej Podlaskiej przestała istnieć więc Pani rzecznik raczej nie „informuje” ani nic nie „wyjaśnia” tylko informowała i wyjaśniała.

  • Komunikat z dnia 28 lutego, wtedy jeszcze istniała Izba Celna…Jak najbardziej informuje – w komunikacie.
   Pozdrawiamy.

 4. coś jak szyszkowa stodoła…

 5. kilka autoamtów jest u grubaska T**** C****** w Świdniku w barze IMPULS przy ulicy Aleja Lotników Polskich 56.
  Do dzieła 😉

 6. PEWNIE PRZEGRAL

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online