690 680 960

Nazwał terytorialsów pseudoarmią, a przysięgę wojskową nekrofilnym rytuałem. Żądają konsekwencji wobec kandydata do sejmu

Stanowczych konsekwencji dla kandydata do sejmu z ramienia SLD Tomasza Kitlińskiego, zażądał dzisiaj poseł Jakub Kulesza w imieniu kandydatów KW Konfederacja Wolność i Niepodległość. Chodzi o wpisy szkalujące Wojska Obrony Terytorialnej.

W piątek poseł Jakub Kulesza w imieniu kandydatów KW Konfederacja Wolność i Niepodległość, zwrócił się do dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej Generała Wiesława Kukuły z listem otwartym. Chodzi o kandydata SLD Tomasza Kitlińskiego, który w swoim wpisie na Facebooku nazwał żołnierzy WOT faszystowską militaryzacją. Na dzisiejszej konferencji prasowej stanowczo sprzeciwiono się mowie nienawiści szczególnie w stosunku do Wojska Polskiego. Jak podkreślał poseł Kulesza, nie można pozwalać na to, aby osoby chcące pełnić ważne funkcje publiczne miały przyzwolenie na znieważenie żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Wpis Tomasza Kitlińskiego związany jest z informacją o tym, że organizatorzy Marszu Równości, odbywającego się pod hasłem „Wielka Promocja Homoseksualizmu”, będą musieli zmienić swoje plany związane z trasą przemarszu, gdyż plac Zamkowy został zajęty przez 2. Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej. W tym samym terminie swoje wydarzenie zaplanowała lubelska brygada, gdyż koniec września jest rocznicą urodzin mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”, który jest jej patronem. Co roku z tej okazji organizowane są uroczyste przysięgi m.in. właśnie na Placu Zamkowym w Lublinie.

Organizatora Marszu Równości w Lublinie Bartosz Staszewski zarzucił, że Terytorialsi stanęli na drodze marszu, rejestrując swoją imprezę dzień po ogłoszeniu przez niego daty wydarzenia. Okazało się jednak, że zgłoszenie przysięgi wojskowej na placu Zamkowym wpłynęło do Urzędu Miasta dziewięć dni wcześniej, zanim swój wniosek złożyli organizatorzy Marszu Równości. W międzyczasie Tomasz Kitliński opublikował post w którym pisze:

Hańba! Jestem zszokowany!!! Tak nie może być, żeby wojska obrony terytorialnej blokowały Marsz Równości w Lublinie. To pogwałcenie demokracji! Protestuję! Faszystowska militaryzacja zagraża wolności zgromadzeń, którą gwarantuje nam Konstytucja RP!!! czy też Nie jest to miejsce na rytuały ultranacjonalistyczne i terytorialsów. Owa pseudoarmia nie ma prawa do przestrzeni publicznej Lublina. Nie miejsce tu na faszystowską militaryzację”.

Słowa te wywołały wzburzenie zarówno w Wojskach Obrony Terytorialnej, jak też wśród społeczeństwa. Jacek Tomasiak Przewodniczący Rady Miasta Lubartów mówi, że chce zadać pytanie panu Kitlińskiemu, co rozumie przez słowo faszyzm kiedy zwraca się do Wojska Polskiego? Czy Biały Orzeł kojarzy się mu z czarną wroną, czy flaga Polski z flagą czerwoną z białym kółkiem na środku oraz czarną swastyką?

– Jeżeli wyciągnięta ręka do przysięgi wojskowej kojarzy się Panu Kitlińskiemu z gestem pozdrowienia rzymskiego lub nazistowskiego to proszę najpierw sprawdzić własne szeregi – dodał Jacek Tomasiak kandydat z miejsca nr 3 z listy Konfederacji.

Kandydaci Konfederacji oczekują od dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej skierowania do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa z Art. 212 Kodeksu Karnego. Jednocześnie wezwali Tomasza Kitlińskiego do rezygnacji ze startu w wyborach do Sejmu RP. Ponadto zwrócili się do partii SLD aby również skłonili swojego kandydata do wycofania się z życia politycznego.

(fot. archiwum, screen Facebook)

31 komentarzy

 1. Prosta sprawa ,powołanie do WKU i wpier….l aż zelówki się zagrzeją i kmiot wyprostowany.

 2. Pedały chcą blokować Lublin więc zbieranina cieci których często wojsko by nie przyjęło do służby zamiast zasuwać po poligonach będzie lansować się po mieście. No pie#%Rnąć można. Takie kabarety to tylko dzięki pis-owi można oglądać. Macierewicza z misiem powinni puścić przodem. Jedni warci drugich. Zgadzam się na marsze lesbijek, pedały won! reh reh reh (przepraszam za mój mało polityczny humor – to wszystko żarty ; )

 3. Pseudopolityk.

 4. Czym się różnią a tym że prawdziwy żołnierz w razie W idzie i walczy a pseudo żołnierz bierze dupę w kupę i spier……Ala w przeciwnym kierunku.To jest ta różnica

  • Wolę jednak żeby część terytorialsów w razie czego zabrała *** w kupę niż bać się, że ci drudzy właśnie na moją d*** od tylca polują.

 5. Panie Kulesza, wybrańco narodu wyluzuj trochę. To narodowe nadymanie ewidentnie może Ci zaszkodzić!

Kursy walut

 • USD 4.0202zł 0.73%
 • GBP 5.0656zł 0.47%
 • EUR 4.3382zł 0.34%
 • CHF 4.5982zł 0.64%

Polub nas