690 680 960

Nawet 30 stopni i groźne burze w niedzielę

Po bardzo chłodnym okresie w lipcu nadeszło ocieplenie. Weekend przyniesie nawet 30 stopni, ale będziemy musieli uważać na gwałtowne burze, zwłaszcza w niedzielę.

W piątek Polska znajduje się w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Przez Polskę przejdzie jednak płytka zatoka niżowa wraz z frontem ciepłym, za którym napłynie cieplejsza masa polarno-morska. Na termometrach zobaczymy dziś od 25°C do 27°C w najcieplejszym momencie dnia. Po południu i pod wieczór prawdopodobne są słabe burze o bardzo punktowym charakterze. Nie powinny być jednak groźne.

Sobota zapowiada się jeszcze cieplejsza. Temperatura wyniesie od 25°C do 28°C. Niewykluczone są przelotne opady i burze, które nie powinny być specjalnie groźne. Punktowo prawdopodobny drobny grad.

Niedziela przyniesie wzrost temperatury do nawet 30°C. W regionie na termometrach ma być od 27°C do 30°C. Zwłaszcza w drugiej części dnia będziemy musieli uważać na burze, które lokalnie będą gwałtowne.

W poniedziałek niewielkie ochłodzenie. Maksymalnie zobaczymy 25°C na termometrach, może spaść też deszcz. Nieco chłodniejszy może być wtorek, ale od środy zaczną wracać wysokie temperatury.

Wkrótce więcej informacji o groźnych burzach w niedzielę.

Najnowsze informacje pogodowe

Bieżące położenie opadów i burz poniżej

(fot. Fani Pogody)

2 komentarze

  1. kolejna zgadywanka

Kursy walut

  • USD 4.4827zł -0.63%
  • GBP 5.4185zł -0.57%
  • EUR 4.6835zł -0.1%
  • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi