Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nasutów: Dwóch Rumunów sprzedawało sygnety z tomabaku jako złote. Wpadli na gorącym uczynku

Dwóch Rumunów wpadło w Nasutowie podczas próby oszustwa. Mężczyźni sprzedawali sygnety z tombaku twierdząc, że są złote.

Do zdarzenia doszło w Nasutowie na jednej z lokalnych dróg. Dwóch mężczyzn zatrzymało przejeżdżający samochód mówiąc, że skończyło im się paliwo. Próbowali sprzedać kierującemu pojazdem sygnety z tombaku mówiąc, że są złote.

– Mężczyźni twierdzili, że nie mają pieniędzy, jednak są w posiadaniu złotych sygnetów. Chcieli wymienić 3 sygnety za 3 tysiące złotych. 39-letni mężczyzna, który się zatrzymał się przy drodze wziął sygnety w zamian za 200 złotych – informuje podkom. Andrzej Fijołek z KWP Lublin.

W tym czasie pojawili się kryminalni z komisariatu w Niemcach.

Mundurowi widząc stojące samochody na pasie drogowym chcieli sprawdzić co się stało. Szybko zorientowali się, że jest to próba oszustwa.

– Od policjantów 39-latek dowiedział się, że sygnety są nie ze złota, a z tombaku. 39-latek odzyskał swoje pieniądze, a dwaj obywatele Rumunii w wieku 25 i 40 lat zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty oszustwa – dodaje podkom. Andrzej Fijołek.

Rumuni stwierdzili, że sygnety kupili za 3 euro na terenie Niemiec. Oszuści dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz karze grzywny.

2015-02-23 10:36:09
(fot. lublin112.pl)

11 komentarzy

 1. Wiklinowy nocnik

  standardowy wkręt brudasów rumunskich cyganów, w ryj im dac to mało, zlodziejom 😉

  • dlatego Rumunów należy deportować z Polski pozbawiając uprzednio zagrabionych dóbr…

 2. Brawo dla policji z gminy Niemce

 3. Chcieli 3k, sprzedali za 200 zł? Okazja jak nic, trzeba kupować, zwłaszcza od rumunów. Ciekaw jestem czy oni w ogóle gdzieś u nas pracują legalnie – na etacie czy chociażby mają legalną firmę i nie oszukują.

 4. Wyjechać ich z polski

 5. Ja bym tam nie karał tych rumunów. Zostawiłbym sprawę bez interwencji. Dlaczego? Jeśli ktoś jest na tyle bezmyślnym półgłówkiem, wręcz idiotą żeby dać się nabrać na takie dziecięce chwyty no to jeśli sam się na własnej głupocie nie przejedzie i wniosków nie wyciągnie to w życiu się niczego nie nauczy. Dziś wszystkich wyręcza się naokoło z samodzielnego myślenia a to błąd bo takie głąby żyją dalej, podejmują swoje debilne decyzje za które potem być może będzie cierpieć cała masa normalnych ludzi. trzeba po pierwsze mieć instynkt samozachowawczy, zasadę ograniczonego zaufania, zwłaszcza do ludzi obcych (stereotypy odnośnie rumunów czy cyganów nie wzięły się z powietrza), a po drugie jeśli ktoś się nie zna na oznaczeniach probierniczych to niech nie kupuje węsząc okazji, a co by było gdyby to było prawdziwe złoto aczkolwiek kradzione? Paserstwo? I co powiedziałby że „panie ja nie wiedziałem”? Głupoty nie należy korygować, głupota sama powinna się na sobie przejechać i wyciągnąć wnioski

 6. Deportowac brudasów !!!!!!!

 7. Kto od tych brudasów cokolwiek kupuje , chyba tylko inteligentni inaczej

 8. A kupili na terenie Niemiec-Dojczland, czy Niemiec-Gminy?

 9. czytaj ze zrozumieniem. kupili za 3euro, to w gminie niemce?

Z kraju