690 680 960

Narkotyki miały trafić z Warszawy do lubelskich pseudokibiców. Zabezpieczono kilkadziesiąt kilogramów środków odurzających (zdjęcia)

Policjanci z Lublina zabezpieczyli blisko 50 kilogramów kilogramów suszu roślinnego, 13 kg klefedronu oraz blisko 2,5 tysiąca tabletek o właściwościach mefedronu. Do sprawy zatrzymano dwie osoby, w tym mężczyznę opiekującego się mieszkaniem pełnym narkotyków.

Zatrzymania i zabezpieczenie dużych ilości narkotyków były efektem pracy kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Dokładna analiza zgromadzonych materiałów doprowadziła policjantów do jednego z mieszkań znajdujących się na terenie Warszawy. Miały się w nim znajdować narkotyki, które miały trafić do lubelskich pseudokibiców.

– Kiedy z mieszkania wychodziło dwóch mieszkańców Warszawy w wieku 32 i 34 lat, funkcjonariusze dokonali ich zatrzymania, a następnie przeszukali „magazyn” w którym znajdowały się narkotyki. Sprawcy byli kompletnie zaskoczeni. Przy jednym z nich mundurowi znaleźli woreczki foliowe z zawartością suszu roślinnego oraz ponad 23 tysiące złotych – relacjonuje młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska z KWP w Lublinie.

Mundurowi zabezpieczyli blisko 50 kilogramów suszu roślinnego, 13 kg klefedronu, oraz blisko 2,5 tysiąca tabletek o właściwościach mefedronu. Narkotyki były pochowane w torby foliowe, walizki i plecaki. Ponadto w mieszkaniu znajdował się też sprzęt do uprawy marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na około 3 mln zł.

– W Prokuraturze Okręgowej w Lublinie mężczyźni usłyszeli zarzut wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Za popełnione przestępstwo sąd zastosował wobec 32-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, natomiast 34-latek został objęty dozorem policyjnym. Grozi im do 12 lat więzienia – dodaje młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska.

(fot. Policja Lublin)

6 komentarzy

  1. To cos slabo ze w lublinie chlopaki nie maja”towaru” I musze aż sprowadzac ze stolicy.

    • Jak mają w swoim środowisku konfitury , to nie będzie towaru i na wolności picia browaru . Te fajansiarze to tylko mocni w stadzie na trybunach , a w pojedynkę sypie jeden drugiego .

  2. Jeden już na wolności, czyli obciążył wspólnika.

  3. W tytule jest 50 kilogramów kilogramów, a to chyba 50 tysięcy kilogramów towaru. Czyli więcej warte niż skromne 3 miliony pln -;)

  4. Nie będą mieli narkotyków na sprzedaż będą handlować fajkami na ruskiej.

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 4.1887zł -0.18%
  • GBP 5.2109zł -0.04%
  • EUR 4.479zł -0.25%
  • CHF 4.6211zł -0.19%

Polub nas