Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Naprawiał ciągnik, nagle wybuchł akumulator. Po rannego mężczyznę przyleciał śmigłowiec

Z obrażeniami ciała trafił do szpitala mężczyzna, który naprawiał ciągnik rolniczy. W trakcie pracy wybuchł akumulator.

W środę około godziny 16:50 służby ratunkowe zostały zaalarmowane o wybuchu na terenie jednego z gospodarstw rolnych w miejscowości Komarów Osada w powiecie zamojskim. W wyniku tego ranny został mężczyzna. Na miejsce skierowana została straż pożarna z JRG w Zamościu oraz z jednostek OSP Komarów Osada i Antoniówka, a także zespół ratownictwa medycznego, lotnicze pogotowie ratunkowe jak też policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 53-letni mężczyzna prowadził prace remontowe ciągnika rolniczego. W pewnym momencie eksplodował akumulator pojazdu. W wyniku tego rolnik doznał m.in. obrażeń twarzy. Z uwagi na poważny stan mężczyzny, został on śmigłowcem przetransportowany do szpitala

Teraz policjanci ustalają co było przyczyną zdarzenia. Sprawdzane jest, czy doszło do nieszczęśliwego wypadku, czy też w grę wchodzi nieostrożność podczas pracy.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

10 komentarzy

 1. Ty Mi Tu nie...

  Sprawdzane jest, czy doszło do nieszczęśliwego wypadku, czy też w grę wchodzi prezent od „braci”

 2. Dlatego zawsze warto odłączyć najpierw prostownik a potem kleme ujemna i nic nie za iskrzy.

  • Niektóre pojazdy mają plus na masę, ale przy podłączeniu bezpośrednio na klemy, kolejność nie ma znaczenia. Dobrze odkręcić korki, tylko w większości są wciskane i trudno się wyjmuje. Mogło też wzrosnąć ciśnienie podczas ładowania.

   • Większość jak nie wszystkie dzisiejsze akumulatory posiada system bezpiecznego odprowadzenia nagromadzonych wewnątrz gazów niezależnie od technologii SLI, EFB, AGM czy rzadko spotykane GEL więc odkręcanie korków właśnie tylko zwiększa ryzyko wystąpienia wybuchu.

  • Najpierw warto kupić słownik ortograficzny i zacząć chodzić na lekcje fizyki.

 3. wydarzenia pewnie albo bimber bo to gumowiak

 4. Akumulator nie wybucha nagle
  Musiało dojść do zwarcia

 5. Akumulator wybucha bez ingerencji zewnętrznej ,jeden na ileś przypadków.Znam z własnego doświadczenia a siła tego wybuchu jest naprawdę duża.

 6. m. youtube. com/watch?v=x2xoF_zK4uY

  Oto jqk wybucha akumulator

Z kraju