690 680 960

Na kościele namalował napis „świątynia szatana”. Szybko wpadł w ręce policji, w domu miał też amfetaminę (zdjęcia)

Ryccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na elewacji kościoła w Rykach naniósł farbą napisy obrażające uczucia religijne innych osób. Co więcej, 37-latek posiadał w miejscu zamieszkania amfetaminę.

W czwartek rano ryccy policjanci przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że na elewacji kościoła Parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach znajdują się namalowane farbą napisy, które obrażają uczucia religijne innych osób.

Kryminalni bardzo szybko zatrzymali do tej sprawy 37-letniego mieszkańca gminy Ryki. Dziś dokonali przeszukania w jego miejscu zamieszkania, gdzie ujawnili pudełko z farbą odpowiadająca kolorowi farby użytej do pomalowania kościoła.

Co więcej, odnaleźli również plastikowe pudełka i woreczki z zawartością białego proszku. Po przeprowadzonym badaniu testerem narkotykowym okazało się, że zabezpieczony proszek to amfetamina. Z zabezpieczonych narkotyków można by sporządzić blisko 250 porcji dilerskich amfetaminy.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Wkrótce zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty za obrazę uczuć religijnych innych osób i posiadanie środków odurzających w znacznych ilościach. Policja i prokuratura będą wnioskować o tymczasowy areszt.

37-latek jest dobrze znany policjantom. W przeszłości był już notowany za podobne przestępstwa. Za dokonane czyny może grozić mu do 10 lat więzienia.

(fot. Policja Ryki)

29 komentarzy

  1. Tym głupim wandalizmem pozbawił wiele osób dostępu do władka.

Kursy walut

  • USD 4.3742zł 1.7%
  • GBP 5.3417zł 0.85%
  • EUR 4.6911zł 0.2%
  • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas