Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Nakręcą film o życiu i karierze Beaty Kozidrak. Reżyserem będzie twórca „Cichej nocy” (zdjęcia)

W piątek w Lublinie ogłoszono rozpoczęcie prac nad filmem biograficznym o życiu i karierze Beaty Kozidrak. Wstępne plany zakładają, że zdjęcia ruszą na przełomie 2022 i 2023 roku. Produkcja ma być gotowa za ok. 3 lata.

Rozpoczęły się prace nad stworzeniem filmu biograficznego o życiu Beaty Kozidrak. Szczegóły związane z produkcją zostały zaprezentowane dzisiaj w Lublinie. W pierwszej kolejności ma powstać scenariusz, który jak wstępnie zapowiedziano, będzie prowadził narrację w dwóch strefach czasowych. Reżyserem i współscenarzystą projektu jest twórca „Cichej nocy”, Piotr Domalewski, a producentami Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham. Z kolei realizacją zdjęć zajmie się lubelskie studio Aurum Film, w którym wcześniej powstały m.in. znane i doceniane dzieła takie jak: „Carte Blanche”, „Ostatnia rodzina” oraz nominowany do Oscara film „Boże Ciało”.

Jak wyjaśniają producenci filmu, plan stworzenia filmu pojawił się już dawno, są też wstępne pomysły, jak będzie wyglądała produkcja. Jednak ostateczne decyzje na ten temat będą dopiero podejmowane w dalszym czasie, kiedy przeprowadzone zostaną castingi oraz próbne zdjęcia. Wszystko na bieżąco ma być również konsultowane z Beatą Kozidrak. Jeżeli chodzi o to, kto będzie grał piosenkarkę dodano, że na razie jest zbyt wcześnie na rozmowy na ten temat. Z kolei sama Beata Kozidrak przyznaje, że kiedy producenci się z nią skontaktowali, nie była tym faktem zaskoczona. Tłumaczyła, że już od pewnego czasu w mediach czytała informacje, że taki film powinien powstać, zaś jej barwne życie powinno posłużyć jako scenariusz.

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk zapowiedział, że producenci mogą liczyć na wsparcie miasta, jak też na dofinansowanie z Lubelskiego Funduszu Filmowego. Zwłaszcza że Beata Kozidrak przez całą swoją karierę związana jest z Lublinem. Jest też rozpoznawalna w całym kraju. To wszystko sprawia, że jest duże prawdopodobieństwo, iż film odniesie sukces. Wstępne plany zakładają, że zdjęcia ruszą na przełomie 2022 i 2023 roku. Produkcja ma być gotowa za ok. 3 lata.

Nakręcą film o życiu i karierze Beaty Kozidrak. Reżyserem będzie twórca „Cichej nocy” (zdjęcia)

Nakręcą film o życiu i karierze Beaty Kozidrak. Reżyserem będzie twórca „Cichej nocy” (zdjęcia)

Nakręcą film o życiu i karierze Beaty Kozidrak. Reżyserem będzie twórca „Cichej nocy” (zdjęcia)

(fot. UM Lublin)

32 komentarze

 1. Ciekawe czy będzie o tym jak potraktowała pracownikòw od elektryki w nowym domu. Za instalacje po 20 zł i wypier.. ten tego. Heh wieś to mało

 2. Kto to jest ta pani?

 3. Piękna kobieta, duży talent. Brawo Beata. Prawdziwych lubelaków w Lublinie już brak ,garstka tylko. Właśnie dlatego takie chamstwa komentarze.

  • Jeżeli nieznośne darcie japy nazwać dużym talentem, to wszystko się zgadza.

   • Nie no kiedyś dawno temu to była gwiazdą… DAWNO TEMU… chodzi o to, że lubelskie gwiazdy mają problemy z zejściem ze sceny i pogodzeniem się z tym, że nikt ich nie chce słuchać oprócz sentymentalnego zaścianka… a wysławiać ją wniebogłosy tylko dlatego, że mieszkała w lublinie?

   • Tak- to co nazywasz starciem japy to są oktawy. I wystarczyło napisać z kulturą mi się jej głos nie podoba. Bo nie wiem ile razy byś pisał takie komentarze to nic nie da.

   • Ale wysyp buractwa na 112. Nie umieją nawet spokojnie napisać że wolą inną muzę ( np. Zenka ). Ja Bajm ( jak i Budkę ) uwielbiam, ich muzyka przetrwa to całe medialne śmietnisko którym nas katują od rana do nocy. Brawo Lublin 🙂

  • piękna to ona nigdy nie była , po za tym w Lublinie juz nie mieszka a nie koncertuje już kilka lat więc geba na kłódkę

 4. A potem będzie jak z filmem Zenka ….. samo dno.

 5. Jak myślisz dlaczego tylko „garstka”? Może dlatego, że Kozidrak jest w gruncie rzeczy złą osobą o paskudnej osobowości? Tolerują ją tylko włazid*py? Nie słyszałem nigdy, żadnej pozytywnej plotki na jej temat, za to historii jak traktuje ludzi, jak nimi pomiata to starczyłoby na cały serial.

 6. O to masz problem,bo ja słucham muzyki,a plotek nie. A Ty słuchaj płot to i o sobie pewnie usłyszysz. A jaka jest prywatnie zupełnie mnie to nie obchodzi.

 7. To będzie dramat.

 8. Robak ma POdobno zagrać błazna w tym filmie.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo