Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Największy bieg charytatywny Lublin Business Run coraz bliżej. Trwają zapisy

Już 2. września po raz kolejny pracownicy firm i korporacji, a także znani sportowcy i ludzie kultury pobiegną w szczytnym celu, aby pomóc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Jest jeszcze szansa, aby zgłosić swoją drużynę.

W tegorocznym biegu Lublin Business Run wezmą w udział drużyny składające się z 5 zawodników, z których każdy ma do pokonania dystans ok. 3,5 km. Podobnie do poprzedniej edycji, punktem startu jak i metą, jest Plac Teatralny przed Centrum Spotkania Kultur. Następnie trasa prowadzić będzie przez ścisłe centrum miasta – Aleje Racławickie i Krakowskie Przedmieście aż do Ratusza przy placu Króla Władysława Łokietka. W drodze powrotnej uczestnicy będą musieli dodatkowo skręcić w ulicę Zieloną oraz okrążyć Plac Litewski.

-Zainteresowanie wrześniowym biegiem jest bardzo duże. Zgłaszają się do nas zarówno pracownicy firm, korporacji, jak i lubelskich instytucji. Zostało już niewiele wolnych miejsc, dlatego nie warto zwlekać zapisami na ostatnią chwilę. Tak naprawdę jedynym warunkiem jest zebranie 5-osobowej drużyny i rejestracja na naszej stronie internetowej – podkreśla Marta Hernik, Global Project Manager Poland Business Run.

Pierwsza edycja biegu odbyła się w Lublinie rok temu. Wzięły w niej udział 84 pięcioosobowe drużyny reprezentujące m.in. lubelskie firmy i instytucje. Organizatorzy przewidują, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej. Ubiegłoroczna edycja biegu pokazała, że mieszkańcy Lublina potrafią się jednoczyć w szczytnym celu i mimo kiepskich warunków atmosferycznych, często w pocie czoła, ale z uśmiechem na twarzy i ogromną satysfakcją dobiec do mety.

-Jestem przekonany, że Lublin Business Run wpisze się na stałe w kalendarz najważniejszych lubelskich wydarzeń – podkreśla Radosław Dudziński, dyrektor Lubelskiego Centrum Konferencyjnego i koordynator Lublin Business Run.

Beneficjentem tegorocznej edycji Lublin Business Run 2018 jest Mariusz Zieliński z Bełżyc, który w wyniku wypadku samochodowego w 2005 r. stracił prawą nogę. Będzie to pierwszy w kraju beneficjent Poland Business Run, który sam również weźmie udział w biegu. Na co dzień Mariusz jest nie tylko szczęśliwym mężem i ojcem czwórki dzieci, ale też sportowcem. Od 2016 r. gra w hokeja na sledgach jako zawodnik IKS Atak Elbląg, stanowiącego równocześnie reprezentację Polski.

-Jestem pod ogromnym wrażeniem, że tyle osób chce wziąć udział w biegu i tym samym okazać mi swoje wsparcie. Wśród biegaczy będą również moi przyjaciele z Wrocławia, którzy specjalnie w tym dniu przyjadą do Lublina. Kiedy dowiedziałem się, że znajomi ze Stowarzyszenia Kibiców stworzyli drużynę specjalnie dla mnie, żebym również mógł wziąć udział w sztafecie, to od razu zacząłem trenować. W dniu biegu będę obchodzić swoje 40-te urodziny. To najpiękniejszy prezent, jaki mogłem sobie wymarzyć. – mówi Mariusz Zieliński.

Poland Business Run to największa charytatywna sztafeta, która co roku odbywa się w największych miastach Polski i angażuje tysiące osób – biegaczy, wolontariuszy i ambasadorów. W poprzedniej edycji w 8 miastach wzięła udział rekordowa ilość 20 135 osób. Udało się zebrać 1,6 mln złotych, przeznaczonych na zakup protez oraz sfinansowanie rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Zapisy prowadzone są na stronie internetowej Lublin Business Run.

(fot. nadesłane)
2018-06-29 09:40:16

3 komentarze

  1. Dlaczego nie zmienić nazwy na Wyścig Szczurów.

Z kraju