690 680 960

Do Lublina wraca ekipa filmowa. Na Starym Mieście powstaną sceny do najdroższego serialu w historii TVP

W najbliższy poniedziałek w Lublinie po raz kolejny pojawi się ekipa filmowa. Przez tydzień kręcone będą zdjęcia do nowego serialu historycznego. Należy spodziewać się utrudnień w ruchu.

Od poniedziałku Stare Miasto w Lublinie opanuje ekipa filmowa. Kręcone będą zdjęcia do nowej produkcji TVP, jaką jest serial „Drogi wolności”. Opowiadać on będzie historię trzech młodych sióstr: Maryni, Aliny i Lali, w których role wcielają się Paulina Gałązka, Katarzyna Zawadzka oraz Julia Rosnowska. Fabuła serialu w dużej mierze inspirowana jest pamiętnikami Polek z początków XX wieku. Serial powstaje z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na fali kończącej się wojny bohaterki zakładają w Krakowie tygodnik „Iskra”. Jego pierwszy numer, po wielu perturbacjach, ukazuje się 11 listopada 1918 roku. Pismo wydawane przez młode bohaterki pozwala na zarysowanie historycznego tła serialu. Producenci serialu gościć w Lublinie będą już po raz drugi. Pierwsze sceny realizowano na początku lutego. Serial „Drogi wolności” uznany został za największą oraz najdroższą produkcję ostatnich lat w telewizji publicznej. Oprócz Lublina, zdjęcia powstają w Krakowie, Poznaniu oraz w Warszawie. Emisję zaplanowano jesienią.

W związku z pracą ekipy filmowej, występować będą utrudnienia w ruchu. Przez cały tydzień zamknięte dla ruchu będą ulice Rynek i Złota. We wtorek nastąpi zamknięcie ulicy Kapucyńskiej a we wtorek, środę, czwartek i sobotę zakaz ruchu obowiązywał będzie na ulicach: Jezuickiej, Dominikańskiej, Bramowej i Gruella. Przez cały czwartek zamknięta będzie ulica Grodzka a w niedzielę ulica Żmigród. Dodatkowo niedostępna będzie cześć Placu Zamkowego. Wydzielone na nim bowiem zostanie miejsce dla ekipy filmowej oraz mieszkańców posiadających identyfikatory zezwalające na wjazd na Stare Miasto.

(fot. TVP)
2018-06-30 10:35:32

14 komentarzy

 1. Najdroższy serial,a oglądalność wyniesie 1,25 procent.

 2. no lublin to wyglada zaraz jak po wojnie, nie trzeba charakteryzacji robić …

 3. PO-wski prezydent Miasta Inspiracji zafundował mieszkańcom najdroższy wodotrysk w Polsce, POmnik pychy w postaci zarastającej chwastami Areny, wymianę dobrej nawierzchni na deptaku, inteligentny system korkowania miasta, który zamierzają rozszerzyć na skrzyżowania, gdzie ruch jest płynny, podwoił dług Lublina, to koszt serialu który obejrzą miliony i zarobi na siebie – to pikuś. Że też zapyziały komuchu jeszcze ci się nie znudziło. Płacą ci?

  • nie jestem za po

   mniętku, jesteś pissowski hejter płatny czy społeczny?

  • Mietek wieśniaku wiem że za Twojego guru Pruszkowskiego było lepiej gdy miasto wyglądało jak obraz nędzy i rozpaczy i brak było jakich kolwiek inwestycji. Wy PiS cieszycie się jeśli wszędzie wokół was jest syf i nędza aby tylko wasz jakiś przygłup rządził ,a kasę na inwestycje lepiej przeznaczyć dla Ojczulka z Torunia . Na szczęście ludzie w Lublinie maja trochę więcej oleju w głowie i nie zagłosują na PiSowskiego przygłupa nieudacznika.

   • Nie głosuję na PO

    Komentarz jest po prostu ŻAŁOSNY. Sam jesteś nieudacznikiem, jeśli głosujesz na kogoś z PO. I co ma oznaczać zwracanie się do kogoś „wieśniaku” IDIOTO???

   • Przygłupy to na Żuka głosowali i będą głosować. Na szczęście, inteligentni się na nim poznali. Jak myślisz, dlaczego Żuk zamierza kandydować jako niezależny? Wstydzi się stać w jednym szeregu z oszustami i złodziejami?

  • Malleusmaleficarum

   Taki sobie Mietek z PISsowskich tabletek;P

 4. Milcz komuchu ”nierzetelny”..

  • Komuna to teraz wraca dzięki kulawemu hodowcy kotów. Całe dorosłe życie nic nie robiąc przyglądał się komunie i teraz na stare lata tęsknota wraca a że może zmienić całą Polskę tak jak widzi mu się to zmienia ku pokrzepieniu swego starego elektoratu, który mimo krzyku „precz z komuną” tak naprawdę pragnie „komuno wróć” tylko żebyśmy to my byli ci „rządzący komuniści”. Taki nasz chichot historii czasów powojennych.

 5. Dlaczego z zalozenia ma to byc najdrozszy serial w historii? Drenowanie publicznych pieniedzy jam nic!!!

 6. A do tej pory od kilkudziesięciu lat nie drenowali tylko oszczędzali ? Pieprzenie, zmienia się tylko nazwa rządzącej a styl dalej ten sam .

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas