Najpierw ukradli z forda akumulator, później wrócili po całe auto. Trzy osoby staną przed sądem (zdjęcia)

Bialscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży osobowego forda. Zarzuty w tej sprawie usłyszały dwie osoby w wieku 22 i 27 lat. Kolejny z amatorów cudzego mienia, 32-latek, zarzuty usłyszy w areszcie, gdzie obecnie przebywa.

W pierwszej połowie kwietnia tego roku doszło do kradzieży pojazdu stojącego przy drodze w miejscowości Swory w powiecie bialskim. Auto stało tam zaparkowane, ze względu na awarię.

Jak się okazało, sprawcy najpierw włamali się do forda kradnąc z niego akumulator, ale następnego dnia przyszli raz jeszcze i zabrali cały samochód. Policjanci ustalili personalia osób biorących udział w przestępstwie, okazali się nimi dwaj mieszkańcy gminy Międzyrzec Podlaski oraz mieszkaniec gminy Komarówka. Podczas przeszukania garażu na jednej z posesji w gminie Międzyrzec Podlaski policjanci ujawnili elementy zdemontowanego już auta.

Jak się okazało w toku śledztwa, to nie jedyny czyn na koncie 32, 27 i 22-latka. Mężczyźni podejrzani są również o szereg włamań do zbiorników paliwa oraz kradzieży wyposażenia zaparkowanych pojazdów. Do tych zdarzeń doszło w pierwszej połowie kwietnia na terenie gminy Biała Podlaska, a łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę ponad 12,5 tysiąca złotych.

Mundurowi po zatrzymaniu 27 i 22-latka przedstawili im zarzuty. Z kolei 32-latek zarzuty usłyszy w areszcie, gdzie obecnie przebywa. Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

(fot. Policja Biała Podlaska)

Jeden komentarz

  1. Po jakiej całej wrócili?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!