Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Najpierw poprosił 25-latka o podwózkę, potem wsiadł w jego samochód i odjechał

Minionej nocy doszło do nietypowego zdarzenia na jednej ze stacji paliw w Dęblinie. Nietrzeźwy mężczyzna poprosił 25-latka o podwiezienie do domu. Kiedy usłyszał odmowę, zabrał jego pojazd i odjechał.

Minionej nocy policjanci z Dęblina otrzymali zgłoszenie o kradzieży pojazd marki Fiat. Na miejscu mundurowi ustalili, że 25-letni obywatel Bangladeszu, po skończonej pracy zajechał fiatem na stację paliw na zakupy. Wychodząc z samochodu nie zamknął go i zostawił kluczyki w stacyjce.

Fakt ten wykorzystał mężczyzna, który w budynku stacji poprosił właściciela auta o pomoc w dotarciu do centrum miasta. Ze względu na jego stan nietrzeźwości 25-latek odmówił mu. Niezadowolony tym obrotem spraw nieznajomy wyszedł z budynku i postanowił sam siebie podwieźć cudzym autem. Wsiadł za kierownicę fiata i nim odjechał. Kiedy 25-latek wyszedł na zewnątrz, po pandzie nie było śladu.

Policjanci zaalarmowani o kradzieży przystąpili do poszukiwań sprawcy i pojazdu. Po niespełna godzinie auto zostało odzyskane, zaś 35-latek z Dęblina zatrzymany. Jak się okazało był on pijany. Badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych, okazało się, że posiada on bezterminowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Teraz trzeźwieje w policyjnym areszcie. Odzyskany samochód powrócił już do prawowitego właściciela. Za popełnione przestępstwa 35-latek wkrótce odpowie przed sądem.

(fot. lublin112.pl)

11 komentarzy

 1. To nie była kradzież, tylko „Krótkotrwałe użycie pojazdu mechanicznego art. 289”, poza tym właściciel auta powinien teraz tłumaczyć się z artykułu Art. 46 punkt 5. „Kierujący pojazdem jest obowiązany w czasie postoju zabezpieczyć pojazd przed możliwością jego uruchomienia przez osobę niepowołaną oraz zachować inne środki ostrożności niezbędne do uniknięcia wypadku.”

  • ***** PO i Romka i Stefanka

   Czyli jak jakiś POwiec zapitoli komuś 100 000 i wyda to było krótkotrwałe użycie (bo jakby zapitolił 1000000 to siłą rzeczy byłoby dłuższe użycie)? Komunisty ci w łeb tak na……y a ty chodzisz i powtarzasz.

   • Ale jadem plujesz człowieku. Lecz się.

   • Jeśli pisowiec weźmie bilion złotówek krechy na swoje krótkotrwałe rozdawnictwo i zadłuży kraj na pokolenia to jest na to jakiś artykuł?

    • Raczej nie, Żuk już wziął 700 000 000 zł na miejską krechę i jakoś wszyscy klaszczą uszami… i jeszcze kolejne 180 000 000 na stadion chce.

 2. Gdyby to pijany obywatel Bangladeszu zabrał polskiemu kierowcy samochód, to byłoby już 150 komentarzy, a w nich: fala rasistowskiego hejtu, nawoływanie do wyrzucenia „obcych” z Polski i obowiązkowe uszczypliwości o „ubogaceniu kulturowym”,

  Ale to tylko pijany Polak-katolik z dożywotnim zakazem zabrał samochód obywatelowi Bangladeszu. Nie ma o czym mówić. Można się rozejść.

 3. To teraz będzie miał drugi dożywotni zakaz , buhajahaha prawo wg pis

 4. Kajfasz co ty tak o tych katolikach,co tu ma katolicyzm do tego

 5. Miastowa patologia. Wszystko im się należy.

 6. „Wkrótce odpowie przed sądem „….pewnie ze strachu przed następnym zakazem prowadzenia pojazdów , już narobił w gacie

 7. Czego się Krzychu dziwisz, Kajfasz to żyd a oni są z natury antykatoliccy.

Z kraju