Najpierw ciężarówka staranowała bariery, potem doszło do uszkodzenia dostawczego fiata (zdjęcia)
08:09 20-05-2025 | Autor: redakcja

We wtorek przed godziną 3.00 nad ranem, na drodze ekspresowej S12\S17 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Miało ono miejsce na odcinku między węzłami Lublin Czechów a Jastków, w rejonie węzła Lublin Sławinek, na jezdni w kierunku Radomia i Warszawy.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki DAF uderzył w barierę ochronną, doprowadzając do jej uszkodzenia. Następnie, w element uszkodzonej infrastruktury drogowej wjechał dostawczy fiat ducato, który po zdarzeniu uległ awarii i zatrzymał się na prawym pasie wyłączenia.
Na miejsce zdarzenia skierowano funkcjonariuszy policji oraz służby drogowe, które zabezpieczyły teren kolizji. Z uwagi na uszkodzenia infrastruktury oraz obecność pojazdu na pasie ruchu, zablokowany został prawy pas wyłączenia, a ruch w kierunku Warszawy odbywał się wyłącznie lewym pasem.
Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Przez kilka godzin na obwodnicy Lublina występowały utrudnienia w ruchu. Obecnie w miejscu kolizji ruch odbywa się bez utrudnień. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Służby apelują do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków na trasie.
Galeria zdjęć





kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsi