690 680 960

Najlepszy kredyt hipoteczny – gdzie szukać ofert?

Czy wiesz, że chociaż ponad połowa Polaków generuje oszczędności, to jednak finansowe wsparcie ze strony banków cieszy się ogromną popularnością? Wszystko dlatego, że nierzadko potrzeby mieszkańców są na tyle duże, iż niemożliwym staje się ich realizacja przy wydaniu tylko własnych „zaskórniaków”. Warto wiedzieć jednocześnie, że przeciętne oszczędności „Kowalskiego” to tylko dwukrotność miesięcznego wynagrodzenia. To zbyt mało, by móc realizować zaplanowane inwestycje.

Jednym z najczęściej zaciąganych kredytów jest najlepszy kredyt hipoteczny, który znajdziesz na https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne . Na jaki cel jest przeznaczany? Jak szukać najbardziej opłacalnych produktów bankowych tego rodzaju? Jeśli i Ty szukasz takiego wsparcia ze strony banku, koniecznie przeczytaj poniższy tekst.

 

Co to jest kredyt hipoteczny?

 

Kredyt hipoteczny cieszy się dzisiaj niezwykłą popularnością. To dlatego, że jako jeden z niewielu produktów bankowych pozwala uzyskać finansowe wsparcie niezbędne do nabycia własnej nieruchomości. Najlepszy kredyt hipoteczny zaciąga się na mieszkanie, dom, zakup działki, lokal usługowy. Nieruchomości mogą pochodzić z rynku pierwotnego bądź wtórnego, nie ma to większego znaczenia.

Co istotne, kredyt hipoteczny jest jednym ze zobowiązań o największej wartości i najdłuższym czasie spłaty. Średnia wartość tego zobowiązania to 350 tysięcy złotych, a czas spłaty to 13 lat. Oczywiście, kredyt mieszkaniowy można brać na większe kwoty i dłuższy okres regulowania comiesięcznych rat, nawet na 30 lat.

Należy mieć na uwadze, że jest to zobowiązanie, które cechuje wysokie ryzyko kredytowe. Oznacza to, że instytucje bankowe udzielają je tylko dobrze zweryfikowanym, na pewno wiarygodnym i wypłacalnym klientom. Co więcej, każdy kredyt na mieszkanie musi być zgodny nie tylko z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa bankowego, ale również rekomendacjami unijnymi. To właśnie one wyznaczają obowiązkowe, dodatkowe zabezpieczenia. Te mają chronić nie tylko banki, ale także kredytobiorców.

Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny? Trzeba przede wszystkim uwzględnić własne potrzeby i możliwości spłaty, a dopiero później analizować konkurencyjne oferty. Każdy bank prowadzi przecież indywidualną politykę kredytową, więc warunki współpracy mogą się znacznie różnić.

 

Najlepszy kredyt hipoteczny, czyli jaki?

 

Najlepszy kredyt hipoteczny na dowolny cel w zakresie nabycia nieruchomości to ten, który jest najtańszy. To właśnie kryteria kosztowe są priorytetem dla polskich kredytobiorców. Okazuje się jednak, że długookresowa współpraca z instytucją bankową powinna charakteryzować się także innymi parametrami, chociażby tymi, jakie mają wpływ na komfort spłaty comiesięcznych rat. Warto również brać pod uwagę wymagania banków. Wiadomo na pewno, że obowiązkowy jest wkład własny, który zazwyczaj wynosi 20% wartości całego kredytu. Są jednak banki, które oferują kredyty hipoteczne z pomniejszoną wartością wkładu. To opcja dla tych, którzy odpowiadając na pytanie, w jakim banku najlepszy kredyt hipoteczny, uwzględniają własne oszczędności i wiedzą, że nie posiadają ich wystarczająco dużo, by móc spełnić ten warunek banku. Dobrą informacją jest przy tym fakt, że wszelkie warunki kredytowe udaje się indywidualnie negocjować.

 

Najlepszy kredyt hipoteczny – jak szukają Polacy?

 

Chociaż polscy kredytobiorcy są coraz bardziej świadomi swoich potrzeb i mają coraz większą wiedzę w zakresie funkcjonowania rynku usług bankowych, to większość klientów instytucji bankowych nadal popełnia wiele błędów podczas weryfikacji najlepszych ofert. Zadając sobie pytanie, gdzie najlepszy kredyt hipoteczny, wybierają jedynie te propozycje, które charakteryzują się niskim oprocentowaniem i relatywnie niską comiesięczną ratą. To zbyt mało parametrów, by móc ocenić rzeczywistą opłacalność danego zobowiązania.

Zdaniem specjalistów i doradców kredytowych, najtańszy kredyt hipoteczny to ten, który cechuje się najniższymi kosztami całkowitymi, a więc wskaźnikiem RRSO. Tutaj wlicza się wszelkie opłaty, jakie kredytobiorca poniesie przez cały okres współpracy z bankiem. Do takich wlicza się prowizja za udzielenie kredytu, odsetki czy koszty ubezpieczenia.

 

Jak znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny według ekspertów rynku finansowego

 

Kredytobiorcy, którzy chcą skorzystać z kredytu hipotecznego, powinni najpierw dokładnie zweryfikować aktualne oferty. Dopiero wtedy można wybrać rzeczywiście najlepszy kredyt hipoteczny. Ranking jest jednym z pomocnych narzędzi, które pozwala zestawiać najważniejsze kryteria ważne dla atrakcyjności i opłacalności różnych zobowiązań. To swoista porównywarka bieżących ofert.

Kolejnym narzędziem, które pozwala oszacować opłacalność kredytu hipotecznego, jest kalkulator kredytowy. Ten przydaje się nie tylko do sprawdzenia kosztów, ale także zdolności kredytowej kredytobiorcy w ogóle. Dzięki niemu można zweryfikować, czy dany klient ma w ogóle szanse na współpracę z bankiem. Internet jest skarbnicą wiedzy, a najlepszy kredyt hipoteczny udaje się wybrać bez wychodzenia z domu.

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin