Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Najlepszy internet do pracy zdalnej w Lublinie. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przed zakupem

W wielu branżach praca zdalna lub częściowo wykonywana z domu przyjęła się już na dobre. W związku z tym wiele osób szuka możliwie najszybszego i działającego niemal w każdych warunkach internetu. Oba te warunki spełnia sieć światłowodowa. Co dokładnie wpływa na korzyść tej technologii i dlaczego sprawdzi się właśnie w Lublinie? Już za kilka chwil wszystko będzie jasne.

Dobór prędkości internetu pod kątem pracy zdalnej

Do jednej z największych zalet domowego internetu światłowodowego należy wysoka prędkość przesyłu danych. Przed wyborem konkretnej oferty trzeba się jednak zastanowić, jaka dokładnie będzie potrzebna do wykonywania konkretnych zadań. Wraz ze wzrostem szybkości rośnie bowiem cena abonamentu. Osobom, które pracują z domu same bądź też obowiązki służbowe zdalnie wykonuje z niego np. dwoje ludzi, wystarczyć może oferta internetu działającego w granicach 300-600 Mb/s.

Transfer na poziomie kilkuset Mb/s w zupełności wystarczy do komfortowego wykonywania zadań nawet na kilku urządzeniach, a więc choćby pracującej zdalnie pary. Jeśli szybkiego dostępu do sieci potrzebuje więcej osób, np. także dzieci, warto przemyśleć wybór oferty z jeszcze szybszym internetem działającym nawet do 1 Gb/s. Sprawdzi się on również w przypadku częstego pobierania i wysyłania dużych plików. Imponujące prędkości osiąga m.in. sieć światłowodowa utrzymywana przez Play.

Osoby, które chciałby założyć szybki internet w Lublinie, od operatora otrzymają nie tylko usługę instalacji przyłącza, ale także nowoczesny router. Dostarczane przez Play urządzenia obsługują najnowszy standard sieci bezprzewodowej, czyli Wi-Fi 6. Co więcej, dla zapewnienia jak najwyższej przepustowości sygnału, producent wyposażył je w dwie anteny o zakresach 2,4 oraz 5 GHz. Osobom, którym zależy na pełnej kontroli sieci i samego sprzętu, do gustu przypadną takie funkcje jak kontrola rodzicielska, wydzielenie pasma dla gości oraz opcja sterowania routerem na odległość, np. z poziomu smartfona.

Dlaczego warto wybrać internet światłowodowy?

Technologia przesyłu danych przy użyciu światła zapewnia nie tylko wysokie prędkości transferu, ale również stabilne działanie. Wynika to ze sposobu instalacji przewodów. W przeciwieństwie do sieci komórkowej sygnał nie rozchodzi się w powietrzu, ale pod ziemią. Poprowadzone w niej przewody tym samym nie napotykają wzniesień, budynków i innych przeszkód zakłócających transmisję. Pod powierzchnią gruntu problemu nie stanowią też czynniki pogodowe – burze, porywiste wiatry, zamiecie śnieżne itd.

Nieoceniony walor, jakim jest montaż przewodów pod ziemią, wiąże się jednak z trudnością rozbudowy infrastruktury. Innymi słowy, łatwiej postawić nadajniki w wyznaczonych odległościach niż przekopywać setki kilometrów gruntu. Właśnie dlatego przed wyborem oferty należy sprawdzić, czy w danym miejscu Lublina istnieje możliwość podłączenia się do internetu światłowodowego. W mieście wojewódzkim szansa na to jest bardzo duża, szczególnie jeśli wybierze się Play. Operator sukcesywnie rozbudowuje swoją sieć, każdego roku dodając do listy adresów tysiące kolejnych lokalizacji z całej Polski.

Nie tylko do pracy, czyli inne zalety internetu światłowodowego

Internet do pracy zdalnej to przyłącze, z którego nie raz przyjdzie przecież skorzystać po wyłączeniu służbowego komputera. Po godzinach wykonywania obowiązków zawodowych sprawdzi się m.in. u kinomanów. Płynne odtwarzanie filmów w wysokiej rozdzielczości z 4K włącznie pozwoli wykorzystać pełen potencjał streamingu także w trakcie grania w tytuły dostępne w usługach streamingu gier w chmurze.

Do czego jeszcze można wykorzystać szybki i stabilny internet światłowodowy? Choćby do prowadzenia rozmów. Oprócz służbowych konwersacji wideo przyda się do komfortowego kontaktowania ze znajomymi lub też przebywającymi daleko od domu członkami rodziny. Światłowód to ponadto najlepszy wybór dla osób pobierających dużo plików z sieci. Jak więc widać, zastosowań jest wiele, a ich ilość zależy wyłącznie od potrzeb i pomysłów użytkowników.