690 680 960

Najlepsze gospodarstwo ekologiczne w Polsce znajduje się na Lubelszczyźnie

W weekend w Łodzi rozstrzygnięto konkurs na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w kraju. Wygrało gospodarstwo znajdujące się w Elżbietowie w powiecie lubartowskim.

W miniony weekend, podczas odbywających się w Łodzi międzynarodowych targów Natura Food rozstrzygnięto konkurs na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w Polsce. Niezwyciężone okazało się gospodarstwo z Elżbietowa w powiecie lubartowskim.

Najlepsze gospodarstwo w kraju jest o profilu szkółkarsko-sadowniczym i należy do państwa Izabeli i Krzysztofa Sosków. Od wielu lat zajmują się oni uprawą borówki amerykańskiej a także produkcją materiału szkółkarskiego. Od niedawna rozpoczęli również przetwórstwo owoców i warzyw, a dokładnie produkcję soków. Pierwsza pilotażowa partia wytłoczona z tegorocznych owoców zyskała bardzo dobre opinie wśród klientów. Zainteresowanie sokami borówkowym, borówkowo-malinowym z malin pochodzących z własnego gospodarstwa oraz borówkowo-jabłkowym okazało się tak duże, iż właściciele planują zwiększyć nasadzenia oraz ilość tłoczonych soków, aby sprzedawać je we własnym gospodarstwie.

Oprócz soków z gospodarstwa państwa Sosków, odwiedzający targi mogli posmakować lubelskich specjałów. Na regionalnym stoisku Lubelszczyzny smakiem zachwycały m.in. nalewki przyrządzone przez Gminne Koło Aktywnych Kobiet z Fajsławic, jarmuż przywieziony przez grupę producentów „Klasa” ryckie sery czy też fajsławickie pierogi i wędliny z „Kedamu”. Była to kulinarna promocja regionu zorganizowana przez Departament Rolnictwa i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie

(fot. Urząd Marszałkowski Lublin)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas