Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Najechał fordem na mężczyznę leżącego na jezdni

Wczoraj wieczorem w miejscowości Dorohucza doszło do wypadku z udziałem pieszego. Mężczyzna kierujący pojazdem osobowym najechał na 34-latka leżącego na jezdni.

Do wypadku doszło wczoraj przed godziną 22.00 w miejscowości Dorohucza w powiecie świdnickim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem pieszego. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalili policjanci 36-letni kierowca pojazdu marki Ford najechał na leżącego na jezdni 34-letniego mężczyznę. W pobliżu miejsca zdarzenia znajdował się leżący rower.

Poszkodowany mężczyzna został przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Jego stan określany jest jako ciężki. Kierujący pojazdem osobowym był trzeźwy.

Teraz policjanci będą wyjaśniać dokładne okoliczności jak doszło do zdarzenia.

7 komentarzy

 1. Zauważyłby brak pokrywy w studzience?

  • Niestety, zbyt wielu kierujących na takie drobiazgi nie zwraca uwagi. Poza tym warto sprawdzić stan świateł w pojeździe.

  • Może lepiej zapytaj rowerzystę czy nie ma lepszego miejsca na odpoczynek jak jezdnia mądralo.

   • Pytałem kilku, ale nie odpowiedzieli w znanym mi języku. Umieściłem ich w bezpiecznym miejscu i grzecznie pożegnałem. Acha, nie należy wyciągać flaszek zza pasa, bo robią się agresywni.

 2. W tym miejscu jest dość ciemno. A cyklista nie powinien spać na osi jezdni

 3. Jak się ma oczy w du…e to się nie jeździ. Ciekawe czy leżak może domagać się odszkodowania?

 4. Mógł tam również leżeć ktoś pobity lub po zawale, ale że to dobrze nam znany kolega to będzie jego wina. Po części na pewno jest również wina jego ale kierowca powinien mieć oczy dookoła głowy zwłaszcza że to była noc i nie oświetlona droga. Współczuję kierowcy traumy i wierzę że koleżka wyjdzie z tego.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo