Nadchodzi zmiana pogody. Będzie wietrznie i mokro

Ostatnie dni dzięki wysokim temperaturom pozwoliły na wspomnienie lata. Niestety nadchodząca zmiana pogody przyniesie silny wiatr i opady deszczu.

W ciągu ostatnich dni w Polsce mieliśmy ciepłą i dość słoneczną pogodę. Kierowcom doskwierała gęsta mgła utrzymująca się nawet przez cały dzień. Temperatura powietrza przekraczała w wielu miejscach 20°.

W najbliższych kilkudziesięciu godzinach w pogodzie nad Europą dojdzie do pewnych zmian. Wprawdzie ciepłe powietrze napływające z południowego zachodu kontynentu pozostanie nad Polską, jednak pojawi się więcej opadów deszczu i silniejszy wiatr, zwłaszcza w zachodniej połowie kraju. W związku z siłą układu niskiego ciśnienia, fronty atmosferyczne zalegające do tej pory nad państwami Europy Zachodniej zostaną zepchnięte do Europy Środkowej. Silniejszy wiatr będzie spowodowany przez narastającą różnicę ciśnień. Początkowo taki układ, w połączeniu z napływem ciepłych mas powietrza może być przyczyną wystąpienia bardzo wysokiej – jak na tę porę roku – temperatury.

Trochę inna pogoda będzie panować w pozostałej części kraju. Tu wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże, chwilami wzrastające do całkowitego. Pojawią się też opady deszczu, głównie o charakterze ciągłym, jednak ich intensywność nie powinna być duża, a temperatura powietrza pozostanie wysoka. Padać ma zwłaszcza w niedzielę rano oraz w nocy z niedzieli na poniedziałek. W poniedziałek w ciągu dnia deszcz ma padać już tylko w dzielnicach Polski północnej. Noc z niedzieli na poniedziałek, oprócz opadów deszczu, może przynieść także lokalne burze, zwłaszcza na zachodzie i w centrum kraju.

2013-10-26 16:18:18
(oprac. dzięki współpracy z serwisem www.lowcyburz.pl, fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7393zł 0.24%
  • GBP 4.8904zł 0.05%
  • EUR 4.4023zł -0.26%
  • CHF 4.0843zł -0.03%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Kino pod gwiazdami w Nowosiółkach
  Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
  Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
  Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
  Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020