Nadchodzi spore ocieplenie. Na termometrach w regionie nawet 10°C

Najpierw niewielki mróz, a od weekendu znaczne ocieplenie. Najnowsze prognozy mówią, że już w sobotę na termometrach lokalnie będzie można zobaczyć nawet 10°C.

W czwartek i piątek będzie nam towarzyszył niewielki mróz, a w sobotę w naszym regionie na termometrach zobaczymy nawet kilka stopni na plusie. Na północy kraju prognozowane są wyższe temperatury.

W piątek i sobotę spodziewane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna od -3°C na Podhalu i -1°C na wschodzie do 5°C na Nizinie Szczecińskiej. Temperatura maksymalna od 2°C, 4°C na północnym wschodzie do 10°C na południowym zachodzie i miejscami na południu.

Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h na wschodzie, do 70 km/h na zachodzie i do 75 km/h w rejonach podgórskich i nad morzem, południowo-zachodni i zachodni.

Z kolei w niedzielę i poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, na północy również deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 1°C na północy do 5°C na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna od 3°C na północy do 9°C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni i zachodni. Lokalnie w naszym regionie temperatura może osiągnąć 10 °C.

Będzie to jednak chwilowe, kilkudniowe ocieplenie. W następnym tygodniu powrócą temperatury w ciągu dnia poniżej zera, ale na poziomie tylko kilku stopni.

(fot. lublin112.pl, prognoza oprac. IMGW)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Trzeba szykować spodenki

 2. I znowu tych samych ludzi. ich dobytek zaleje woda .ale spuszczenia wody na zbiornikach nie ma dziwne .ale zapomniałem żyje w kraju o nazwie Polska tu się nie myśli .tylko kradnie

  • Nawiedzeni „ekolodzy” skutecznie blokują pogłębianie rzek. Kiedyś w każdym roku w lecie rzeki były pogłębiane i było to w zgodzie z naturą. Głębia sprzyja rozwojowi życia w rzekach. A co do złodziei – czy masz na myśli Przestępców Osadzonych? Mam nadzieję, że wszyscy złodzieje będą siedzieć.

 3. To już nie ma współpracy z Fanami Pogody?

 4. Można chodzić w męskich stringach i pończochach po mieście ? Bo mam taką chcice…

  • od kiedy to faceci chodzą w stringach i pończochach, ogarnij się 🙂

   • Zapytaj Bartosza Staszewskiego, to jego klimaty. Choć może lepiej zapytać Prezesa Biedronia od nowej partii Wiosna. Ten się wyjezdził po świecie to zna najnowsze trendy.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!