Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Na włodawskich przejściach będzie jaśniej i bezpieczniej

W ostatnim czasie na ulicach Włodawy doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń z udziałem pieszych. Mieszkańcy sugerowali, że rozwiązaniem tego problemu może być dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych. Burmistrz Włodawy zareagował bardzo szybko i podpisał umowę na utrzymanie i konserwację urządzeń oświetlenia drogowego z jedną z włodawskich firm.

W ostatnim czasie na ulicach Włodawy doszło do kilku zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Ich przyczyną w większości przypadków było
niezachowanie należytej ostrożności przez pieszych oraz niedostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych przez kierowców.

Wielu mieszkańców sugerowało, że dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych w newralgicznych miejscach miasta mogłoby pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego. Sprawą zajął się już burmistrz Włodawy, który podpisał umowę z jedną z włodawskich firm energetycznych.

– W związku z sugestiami mieszkańców w sprawie dodatkowego oświetlenia przejść dla pieszych podpisałem umowę z włodawskim Przedsiębiorstwem Usługowo-Handlowym ENERGETYK BIS. Dotyczy ona utrzymania i konserwacji urządzeń oświetlenia drogowego. W umowie zawarliśmy również wykonanie tzw. doświetleń pięciu wybranych przejść dla pieszych poprzez zamontowanie dodatkowych opraw oświetleniowych skierowanych na przejścia uliczne. Ponadto planujemy pozyskać środki zewnętrzne na doświetlenia w kolejnych miejscach. – mówi Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński. – Jednocześnie apeluję zarówno do pieszych, rowerzystów jak i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych – dodaje.

(fot. pixabay.com)

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo