690 680 960

Na ulice Kraśnika wyjechał elektryczny autobus. Pojazd jest testowany przez MPK (zdjęcia)

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Kraśniku rozpoczęło testowanie autobusu elektrycznego. W planach jest zakup 4 tego typu pojazdów.

Prezentowano go w Świdniku, w ostatnich dniach woził pasażerów w Chełmie, teraz przyjechał do Kraśnika. Mowa o elektrycznym autobusie ARP E-vehicles „Pilea”, którego testy rozpoczęło Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

Pojazd pojawił się w Kraśniku nieprzypadkowo. MPK wspólnie z miastem planuje zakup 4 autobusów elektrycznych wraz ze stacją ładowania, a także chce przebudować infrastrukturę oraz przeszkolić załogę. Wszystko w ramach konkursu „Zielony Transport Publiczny” organizowanego przez NFOŚiGW.

– Wrażenia bardzo dobre. Stawiamy na ekologiczne rozwiązania w wielu dziedzinach życia naszego miasta, także jeżeli chodzi o transport publiczny. Liczę, że wniosek złożony do Narodowego Funduszu zyska akceptację i już niedługo elektryczne autobusy na ulicach naszego miasta będą codziennością – mówi burmistrz Wojciech Wilk.

Autobus ma 8,6 metra długości i zabiera na pokład 65 osób. Dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na jednym ładowaniu może przejechać około 150 km, co jest wartością optymalną dla małych miast. Pasażerowie będą mogli skorzystać z przejazdów i ocenić pojazd do poniedziałku 22 marca.

(fot. UM Kraśnik)

10 komentarzy

 1. w kraśniku?
  olaboga! to na pewno jakieś szatańskie wymysły lewakow!
  prawdziwy krasnicki katolik przmieszcza się wozem drabiniastym pod warunkiem ze został zawierzony najswietszemu secu!

  • Sratatata Rata Tuj

   „Nje nerwujsja, pan „boczek” – awtobus poświęcon bendzie stosownom ilościom swienconej wody (oczywista za solidnom cołaskom

 2. podobno mieszkańcy rzucają w ten autobus czosnkiem.
  ktoś im powiedział że to jeżdżący nadajnik WiFi

 3. Jaaaaacie jaskiniowffcy eletryktryka się doczekali

 4. A pokropek był ? bez tego nie wsiadam

 5. Myśliciel czy tam Myśliwy...

  Ważne że sobie fotkę pamiątkową zrobili, bo kto w 2021 roku widział autobus… jeszcze jeżdżący na prąd którego nie widać !!

 6. Jak padnie akumulatorek to skończy się zachwyt

 7. W Kraśniku? Matku Bosku! I nikogo prąd nie złapał?!

 8. Русский тролл

  Epidemia a tam taki tłum.

Kursy walut

 • USD 4.3258zł 0.01%
 • GBP 5.3609zł 0.19%
 • EUR 4.716zł 0.18%
 • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas