Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na ulicach Lublina będą kręcić kolejny film. Przez tydzień będą utrudnienia w ruchu

Przez cały najbliższy tydzień w Lublinie będzie pracowała ekipa filmowa. Zdjęcia realizowane będą na Starym Mieście i w jego okolicach. W filmie jako statyści zagrają także mieszkańcy Lublina. Casting odbył się w miniony weekend.

Od najbliższego poniedziałku w Lublinie rozpoczną się zdjęcia do pełnometrażowego filmu fabularnego p.t. „Cudak” w reżyserii Anny Kazejak. Praca ekipy filmowej sprawi, że na niektórych ulicach na Starym Mieście wprowadzone zostaną ograniczenia zarówno w ruchu pojazdów, jak też pieszych. Również przez cały tydzień połowa Placu Zamkowego, ta znajdująca się po stronie kamienic, zostanie zarezerwowana dla pojazdów ekipy filmowej i mieszkańców Starego Miasta. Tak samo jak część miejsc postojowych na ul. Kowalskiej.

Od niedzieli 27 września do soboty 3 października obowiązywał będzie zakaz parkowania na ul.: Rybnej, Noworybnej, Ku Farze oraz na Placu Rybnym. W środę 3 września a także w piątek i sobotę 2 i 3 października ulice te będą całkowicie zamknięte dla ruchu. Wjazd i wyjazd ze Starego Miasta odbywał się będzie ul. Olejną, jednak przy ręcznym kierowaniu ruchem. W poniedziałek pojazdy ekipy filmowej zajmą też miejsca postojowe na chodniku wzdłuż ulicy Bernardyńskiej a w środę jeden pas jezdni na ul. Lubartowskiej.

Dodatkowo w środę i w czwartek niedostępne będą miejsca postojowe na ul. Niecałej, a w piątek i w sobotę na ul. Dolnej Panny Marii. W piątek całkowicie zamknięte dla ruchu zostaną też ul. Jezuicka i Dominikańska. Dodatkowo na wszystkich tych ulicach należy się spodziewać czasowego wstrzymywania ruchu pieszych na czas ujęcia.

Producentem filmu jest Akson Studio, które współpracuje m.in. z Andrzejem Wajdą, Romanem Polańskim, Janem Komasą czy Jerzym Skolimowskim. Poza wieloma reklamami, dokumentami, programami rozrywkowymi oraz spektaklami teatru telewizji, Akson Studio wyprodukowało ponad 40 seriali telewizyjnych oraz 35 filmów fabularnych, wśród których znajduje się nominowany do Oskara Katyń oraz nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie Tatarak. Akson Studio stworzyło również dwie z największych polskich produkcji ostatnich lat – wielokrotnie nagradzany „Wałęsa. Człowiek z Nadziei” oraz głośne
„Miasto 44”.

(fot. lublin112)

15 komentarzy

 1. „Akson Studio, które współpracuje m.in. z Andrzejem Wajdą”. U, to co z nim teraz kręcą?

 2. Cudak to taki pseudonim artystyczny Kowida Bezobjawowca?

 3. Komunikacyjna tragedia. Kilkanaście samochodów będzie musiało zaparkować uliczkę dalej.

 4. o utrudnieniach w parkowaniu napisaliście z wyprzedzeniem, ale że będzie jakiś film kręcony i można było zostać statystą to się po fakcie dowiadujemy…

  • W jakim celu mamy pisać o castingu, jeżeli nikt nas o to nie prosił, ani nie przesłał informacji prasowej w tym temacie? Jeżeli jest Pan zainteresowany takimi tematami, to raczej należy śledzić strony producentów filmowych :).

   • będę musiał o tym pomyśleć, bo na razie siedzę i czekam, aż informacje same do mnie spłyną – czyli robię dokładnie jak wy.

    • Nie ma to, jak sobie podbudować Ego w komentarzu :). Jeżeli to pomogło to się cieszymy i życzymy miłej reszty dnia. Więcej uśmiechu mniej jadu :).

 5. Królowa buspasów

  Powrot Wajdy, znaczy mumii, zapowiada sie ciekawie.

 6. Pabloo(oryginał)

  Śledzę co dzień portal, ale nie widziałem informacji, o zamknięciu Spadochroniarzy, od Weteranów, do Racławickich. Dziś pocałowałem znak zakaz ruchu. Zamykajcie dalej, szanowni włodarze miasta. Na wyborach pomyślę.

 7. Kręcą „Gwiezdne wojny – powrót Jedi na Lubartowską”.

 8. naturszczyk kudłaty wystąpi ? może w końcu zrobi karierę

 9. POWINNI coś nakręcić przy wiadukcie na… Diamentowej albo na Janowskiej. To wizytówka
  miasta i atrakcja turystyczna zafundowana przez PKPiz.. ę !!!.