Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na ul. Zbożowej i Sławinkowskiej asfalt leje się strumieniem. Ale niezbyt szerokim… (zdjęcia)

Dwie równoległe ulice zlokalizowane w dzielnicy Sławin – ul. Zbożowa i ul. Sławinkowska – doczekały się remontu nawierzchni. Ale tylko fragmentarycznego.

Obydwie ulice należą do dłuższych arterii komunikacyjnych w mieście i codzienny ruch kołowy na nich jest duży, gdyż w ich pobliżu zlokalizowane są „lubelskie sypialnie”. A tych wciąż przybywa. I nie tylko pojazdy osobowe oraz komunikacja miejska poruszają się tędy, lecz również i ciężki sprzęt budowlany. Dlatego też zużycie nawierzchni asfaltowej jest znaczne. Zimowe czynniki atmosferyczne również nie są tu bez znaczenia.

A od lat nawierzchnie na obu ulicach nie były gruntownie remontowane, tylko stosowano doraźne zabezpieczenia ubytków. Nie inaczej będzie i teraz, ale dobre i to, gdyż wyrwy w asfalcie stawały się coraz bardziej nie tylko uciążliwe, ale i niebezpieczne zarówno dla zawieszeń samochodowych, jak i dla samych uczestników ruchu drogowego.

– W ramach prowadzonych napraw lubelskich ulic – komentuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin – łącznie na ul. Zbożowej oraz Sławinkowskiej zaplanowano ok. 2,7 tys. m. kw. napraw cząstkowych. Całościowy koszt prac to 213 tys. zł, a ich sfinalizowanie planujemy z końcem miesiąca.

Do sfinalizowania zadania ratuszowi pozostały więc już tylko 4 dni robocze.

Tekst: Leszek Mikrut

27 komentarzy

  1. Panie Żuk – w tym roku mój głos idzie do kogoś innego. Tego zbyt wiele. Ulice w rozypce, zgłaszane do SM, ZDIM i co nic nie robili – a teraz nie ma czego ratować. Zuk i Pidek (zdim) muszą odejść !

Dodaj komentarz

Z kraju