Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Groźne znalezisko na osiedlu Sienkiewicza. Ktoś podrzucił kiełbasę z gwoździami, było też mięso z żyletkami

Na osiedlu Sienkiewicza w Lublinie w okolicach ul. Wołodyjowskiego i Juranda, jedna z mieszkanek dokonała niepokojącego odkrycia. Znalazła podrzuconą kiełbasę z gwoździami. Inne zaś osoby natrafiły na mięso z żyletkami.

Od kilku dni, mieszkańcy lubelskiego osiedla Sienkiewicza na terenie LSM donoszą o podobnych znaleziskach, w tym o kawałkach mięsa z zabójczymi dodatkami, takimi jak żyletki. To wzbudza ogromny niepokój zwłaszcza wśród właścicieli psów spacerujących z pupilami po osiedlu. Nie można bagatelizować tego typu incydentów, ponieważ stanowią one potencjalne zagrożenie dla zwierząt. Kiełbasa z gwoździami, czy mięso nafaszerowane żyletkami stanowią szczególnie niebezpieczną pułapkę dla zwierząt, które mogą przypadkowo ją spożyć.

Zjedzenie kiełbasy z gwoździem przez psa może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, włączając w to uszkodzenie przewodu pokarmowego. Gwoździe mogą zranić język, gardło i przełyk psa podczas połykania. Mogą także spowodować perforację lub inne obrażenia przewodu pokarmowego, co może prowadzić do wewnętrznych krwawień i stanów zapalnych. Gwoździe mogą zawierać rdzę, bakterie lub substancje chemiczne, które są toksyczne dla psa. Po spożyciu może wystąpić zatrucie, objawiające się nudnościami, wymiotami, biegunką, drgawkami, trudnościami z oddychaniem i innymi objawami zatrucia. Kawałki gwoździa lub kiełbasy mogą utknąć w przewodzie pokarmowym psa, powodując blokadę jelitową. To może prowadzić do niedrożności jelit, silnego bólu, wymiotów, biegunki i utraty apetytu. Może również dojść do infekcji w miejscu uszkodzenia przewodu pokarmowego lub wewnętrznych uszkodzeń.

W każdym przypadku podejrzenia, że pies zjadł kiełbasę z gwoździem, ważne jest jak najszybsze skontaktowanie się z weterynarzem. Weterynarz może zalecić odpowiednie postępowanie, takie jak wywołanie wymiotów, podawanie leków lub wykonanie zabiegu chirurgicznego w przypadku obstrukcji jelitowej lub innych poważnych obrażeń. Szybka interwencja może uratować życie psa i zmniejszyć ryzyko powikłań zdrowotnych.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców osiedla Sienkiewicza o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności. Pilnujmy swoich czworonożnych towarzyszy, aby uniknąć tragedii. Wszelkie podejrzane zachowania lub znaleziska należy niezwłocznie zgłaszać odpowiednim służbom. Być może wspólnymi siłami uda się nam odnaleźć sprawcę tych haniebnych działań i zapobiec dalszym incydentom tego typu.

27 komentarzy

 1. Prowadzisz zwierzę bez kagańca i to zwierzę atakuje przechodnia, odciąg zwierzę szybko,bo często jest tak że taki pies jak cielę i pani mówi on nikomu krzywdy nie zrobi,to czemu szczeka jak by chciał zagryźć

 2. Psychiczny jakiś! Do wlascicieli mieć pretensje a nie powodować cierpienia zwierzakowi!

 3. Jakbym chciał aby mój zasraluch nie cierpiał to bym go w kagańcu prowadzał.
  ps:
  mam dobermana ale na własnym terenie i nie radzę sprawdzać jego nerwa.

 4. Brawo dla typa.

 5. Ale pomijając względy etyczne to ktoś to robi w podzięce za te zasłane trawniki itp.

  • Usprawiedliwiasz nieludzkie działanie zafjdanym trawnikiem? Co z Ciebie za człowiek. I żaby nie było jestem za sprzątaniem po swoim psie jak zapaskudzi plac zabaw czy chodnik ale trawnik? Nie muszą po nich – trawnikach – chodzić wszelkiej maści kaszojady. A co do całej sytuacji – niestety ale na tym osiedlu dzieje się to nagminnie.

 6. Obserwuję właścicieli czworonogów, większość z nich pali Jana patrząc w smartfona, jak pies się załatwi na trawę, czy na chodnik, nie mają zamiaru PO nich sprzątać,

 7. Większość mieszkańców sprząta po swoich psach, są nieliczne osoby które tego nie robią a w szczególności przechodzące przez osiedle do wąwozu. Ja sprzątam po swoim psie i chciałabym by każdy to robił. Ja złapie tego [***] rozrzucającego to wcisne mu to gardła by sam zdechł

 8. Policja zatrzymała sprawcę który podrzuca kiełbasie z gwiazdami i miesco z żelkami powinna być karą grzywny więzienia

Dodaj komentarz

Z kraju