690 680 960

Na ul. Popiełuszki pojawi się nowa, równa nawierzchnia. Jednak nie na całym odcinku

Ogłoszony został przetarg na remont ul. Popiełuszki w Lublinie. Inwestycja obejmie też przebudowę skrzyżowania z ul. Głowackiego.

Miasto przymierza się do remontu kolejnej ulicy, na której stan narzekają kierowcy. Mowa tu o ul. Popiełuszki, gdzie od lat wykonywane są tylko doraźne prace, a tym samym, pojawiają się kolejne łaty. Jednak już niebawem ułożona zostanie nowa, równa nawierzchnia. Jednak wiadomo już, że nie na całym odcinku.

Wszystko dlatego, że ograniczony jest budżet na ten cel. W miejskiej kasie pozostały bowiem środki pochodzące z oszczędności z dofinansowania unijnego uzyskanego na przebudowę Al. Racławickich. Urzędnicy uzyskali zgodę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na ich wykorzystanie na kolejne zadania.

Projekt zakłada przebudowę skrzyżowania ul. Popiełuszki z ul. Głowackiego oraz remont ul. Popiełuszki na odcinku od ul. Poniatowskiego do ul. Legionowej. Oprócz ułożenia nowej nawierzchni wykonawca będzie miał za zadanie zbudować chodniki z kostki brukowej, kanał technologiczny oraz oświetlenie. Wymieniona na nową zostanie też sygnalizacja świetlna, co pozwoli na włączenie jej do Systemu Zarządzania Ruchem.

– Zmiany w rejonie ul. Popiełuszki poprawią komfort i bezpieczeństwo zarówno mieszkańców korzystających z komunikacji miejskiej, pieszych jak i kierowców – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

W ramach inwestycji przystanek na wysokości Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty zostanie przeniesiony za skrzyżowanie z ul. Junoszy. Pojawią się również nowe wiaty oraz punkty dynamicznej informacji pasażerskiej. Całość prac ma zostać zrealizowana do końca września przyszłego roku.

(fot. UM Lublin)

8 komentarzy

 1. szkoda ze nie całą…

 2. Wymieniona na nową zostanie też sygnalizacja świetlna, co pozwoli na włączenie jej do Systemu Zarządzania Ruchem. A po co włączać do czegoś co nie działa? Lublin stolica marnotrawienia pieniędzy.

  • Nie stolica marnotrawienia pieniędzy tylko, miasto inspiracji XD. Robić po łebkach to standard. Za parę miechów przypomną sobie, że trzeba było coś wymienić pod ziemią i zedrą nowy asfalt. Po prostu litość.

 3. Wreszcie a dzisiaj już o tym pisałem że Junoszy robią a Popiełuszki od lat nic jeszcze skautów i Legionowa to samo Puławska czeka

 4. A na Chemicznej i Witosa kiedy?

 5. No, wreszcie będzie się dało do czarnka garnka dojechać na eleganckości!

 6. No przeciez do pana ministra musi byc dojazd jak sie patrzy, a dalej to juz niewazne…

 7. Sygnalizacja na skrzyżowaniu z Głowackiego, to najgłupszy pomysł w Lublinie. Ktoś mi wyjaśni po co ona tam jest? Kiedyś słyszałem o niewidomych, jednak jeżdżę tam każdego dnia i niewidomego to jeszcze nie widziałem…

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.25%
 • GBP 5.0557zł 0.41%
 • EUR 4.3494zł 0%
 • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas