Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Na tym skrzyżowaniu dochodzi do wielu groźnych wypadków. To nagranie pokazuje dlaczego (wideo)

Jak wyjaśniał nam kierowca trolejbusu, widoczność była bardzo dobra, prędkość niewielka, jednak jednak po raz kolejny trafiła się osoba, która nie zauważyła przegubowego pojazdu komunikacji miejskiej. W tym przypadku kierowca fiata nawet się nie rozejrzał przed wjazdem na skrzyżowanie.

Na skrzyżowaniu ulic Granitowej z Agatową i Berylową w Lublinie dość często dochodzi do zdarzeń drogowych. Wiele z nich jest groźnych w skutkach, gdyż kończy się nie tylko rozbitymi pojazdami, lecz również obrażeniami ciała u uczestników. Za każdym razem przyczyną jest wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez kierowców wyjeżdżających z terenu osiedla.

W wielu przypadkach w zdarzeniach biorą udział autobusy i trolejbusy komunikacji miejskiej. Wiele razy sprawcy tłumaczyli się, że nie zauważyli mierzącego kilkanaście metrów pojazdu. Ostatni z takich poważniejszych wypadków miał miejsce w marcu, kiedy to kierujący dostawczym fiatem wyjeżdżając z ul. Agatowej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu trolejbusowi, który poruszał się ul. Granitową w kierunku ul. Jana Pawła II. Doprowadził do zderzenia obu pojazdów, w wyniku którego trolejbus uderzył jeszcze w słup latarni. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Dzisiaj w tym miejscu o mało nie doszło do kolejnego wypadku,  również z udziałem pojazdu komunikacji miejskiej. Co więcej, okoliczności były takie same. Kierujący fiatem mężczyzna jechał od strony ul. Agatowej. Wjeżdżając na skrzyżowanie nawet nie spojrzał, czy nic nie nadjeżdża. Wymusił pierwszeństwo przejazdu na jadącym w kierunku ul. Jana Pawła II trolejbusie. Na szczęście szybka reakcja kierowcy trolejbusu sprawiła, że nie doszło do zderzenia pojazdów.

(wideo – nadesłane – Rafał)

40 komentarzy

 1. Tam się jakiś czas temu zmieniło działanie zielonej strzałki. Przedtem przy zielonej strzałce można było faktycznie wyjechać „na ślepo”. Teraz już nie. Ale Niektórzy nadal wyjeżdżają na ślepo. Jak widać.

 2. Ale ja na tym wideo nie widzę dlaczego dochodzi do wypadków. Ja tylko widzę, że głąby wymuszają, ale dlaczego?

 3. Zielona strzaka jest równoznaczna ze znakiem stop

 4. Dowalić mandat tyle co to uno warte i chłop sie nauczy.

 5. Nie rozumiem po co drążyć temat… Dziadziunio grzecznie zjechał na pobocze i jeszcze kazał jechać ustępując kierującemu autobusem. Czy ktoś widzi jakiś błąd w jego zachowaniu ???

  • Ja widzę: niszczenie zieleni i zatrzymywanie się w miejscu niedozwolonym. Za to będzie kilkaset zł z trzynastki emeryckiej.

 6. Poznaje tego pana i jego samochód. Jakis czas temu wjechal z podporzadkowanej w bok mojego samochodu. To nie wina skrzyżowania, tylko człowieka który nie potrafi i nie powinien jeździć.

 7. Postawić wiesniakom światła i koniec:)

 8. Jak mógł zauważyć nie patrząc się?

 9. Otworzył drzwi i machnął, normalnie to by szybę otworzył ale w tym wraku pewnie nie działają. Kto to do ruchu dopuszcza… Jak to przegląd przechodzi…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo