Na trzy miesiące trafił do aresztu za napad na sklep. Grozi mu 15 lat więzienia

Mieszkaniec gminy Wojcieszków najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. 20-latkowi za rozbój z użyciem noża grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek po godzinie 12 w jednym ze sklepów na terenie gminy Wojcieszków doszło do rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do sklepu wszedł młody mężczyzna z nożem i zastraszając ekspedientkę zażądał wydania pieniędzy z kasy. Kobieta wykonała polecenie napastnika, który zabrał z kasy kilkaset złotych. Na koniec sprawca zażyczył sobie jeszcze dwie paczki papierosów. Po wyjściu mężczyzny ze sklepu kobieta wezwała pomoc.

Policjanci z Łukowa i Adamowa przystąpili do poszukiwań sprawcy. Mundurowi ustalili, że mężczyzna poruszał się skuterem. Po kilkudziesięciu minutach funkcjonariusze ustalili, że sprawcą rozboju może być 20-latek z gminy Wojcieszków. Młodzieniec mówił, że nie ma nic wspólnego ze zdarzeniem, że cały czas był w mieszkaniu.

Mundurowi nie uwierzyli w jego zapewnienia i znaleźli w domu pieniądze pochodzące z kradzieży oraz dwie paczki papierosów, a w garażu motorower, którym odjechał po napadzie. Co więcej 20-latek w kurtce miał kilka gramów haszyszu. Wówczas mężczyzna przyznał policjantom, że musiał zdobyć pieniądze, gdyż miał finansowy dług u znajomego. Okazało się, że młodzieniec zalegał z płatnością za zakupione wcześniej narkotyki. Po napadzie 20-latek wyrównał dług, a co więcej zakupił nową porcję haszyszu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi.

20-latek usłyszał już zarzuty. Za posiadanie narkotyków i rozbój z użyciem noża grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Wczoraj łukowski sąd przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy. Co najmniej trzy najbliższe miesiące młody mężczyzna spędzi w areszcie tymczasowym.

(fot. Policja Łuków)

Zobacz również

9 komentarzy

 1. Nie mogl pozyczyc kasy od rodzicow czy dziadkow? Moglby tez sprzedac ten swoj skuter i mialby kase na narkotyki, a napadac z nozem na sklep to byl glupi pomysl. Teraz gosc spedzi w pierdlu z 5 lat.

 2. mariusz tatary 2

  Ale gosc jest honorowy. Wolal napasc na sklep i pojsc na kilka lat do pierdla niz wisiec komus pare stow. Najwazniejsze ze zdazyl splacic dlug i juz nie musi sie nim martwic.

 3. A ci co przez osiem lat rozkradali Polskę nadal są na wolności.

 4. Nie lepiej bylo sprzedac skuter zamiast ryzykowac 15 lat wiezienia?

 5. Jak gość sypnie dilera, to będzie mógł liczyć na złagodzenie wyroku. Niech idzie na współpracę.

 6. Jaka jest pop******a ta młodzieź , lać i słuchać czy źyje , bo niczego się nie boją?? a powinno być tak , źe własnego cienia powinni się bać.

 7. Ładnie w kartotece parę literek przybyło dozgonnie…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL