Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na tej wystawie można zobaczyć blisko 200 artefaktów. Część pokazywana jest po raz pierwszy (zdjęcia)

Jeżeli ktoś jeszcze nie był na wystawie „Magia Starożytnego Egiptu” znajdującej się w Muzeum Narodowym w Lublinie, to ma czas do 5 marca 2023 r. na podziwianie blisko 200 niesamowitych artefaktów, z których część pokazywana jest po raz pierwszy. Wśród nich znajdują się m.in. mumie.

W 200. rocznicę odczytania hieroglifów i 100. rocznicę odkrycia grobowca Tutanchamona w Muzeum Narodowym w Lublinie pod koniec września została otworzona ekspozycja poświęconą dawnemu Egiptowi.

Zabytki związane z historią, kulturą, życiem codziennym, religią oraz obrzędami pogrzebowymi ukazują najistotniejsze aspekty świata starożytnych Egipcjan. Od początków tworzenia się państwowości egipskiej po czasy, gdy Egipt stał się prowincją rzymską.

Na wystawie, oprócz przedmiotów codziennego użytku zobaczyć można mumie, m.in. dziecka czy kota. Każdy, kto odwiedzi wystawę może ją wygodnie zwiedzać z audioprzewodnikiem.

Liczące tysiące lat eksponaty wypożyczono z: Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Muzeum Archeologicznego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego oraz Muzeum Archidiecezjalnego we Wrocławiu.

(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

  1. Ostatnio w Onecie był ciekawy artykuł o grobie Łokietka do której została wprowadzony endoskop.

  2. Już obejrzane, nie trza tam nigdzie iść

Z kraju