Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dron z kamerą termowizyjną i kilkadziesiąt osób w akcji poszukiwawczej (zdjęcia)

W czwartek na terenie powiatu biłgorajskiego trwały poszukiwania zaginionej 89-latki. Po kilku godzinach kobieta została odnaleziona w odległości kilku kilometrów od miejsca zamieszkania.

W czwartek około godziny 21:30 policjanci z Biłgoraja otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 89-letniej mieszkanki gminy Biszcza. Z informacji przekazanych przez rodzinę wynikało, że kobieta około godziny 18:00 wyszła z domu i nie wróciła do miejsca zamieszkania, ani nie nawiązała kontaktu z bliskimi.

Od razu na poszukiwania wyruszyli policjanci oraz strażacy. Działania odbywały się w nocy, a życie seniorki mogło być zagrożone z uwagi na stan jej zdrowia oraz niskie temperatury. Policjanci i strażacy, sprawdzali okoliczne pola, łąki, ciągi komunikacyjne, zabudowania, pustostany i wszystkie miejsca w których mogła znajdować się kobieta.

W działania zaangażowani byli policjanci, dla których ogłoszony został alarm, kobiety szukało również kilkunastu strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Bidaczowie, którzy do poszukiwań wykorzystali drona z kamerą termowizyjną.

Na szczęście 89–latka została odnaleziona około 5 kilometrów od miejsca zamieszkania. Kobietę zauważyło małżeństwo z gminy Biszcza i 89-latka trafiła pod opiekę rodziny.

Dron z kamerą termowizyjną i kilkadziesiąt osób w akcji poszukiwawczej (zdjęcia)

(fot. Policja Biłgoraj)

Komentarze wyłączone

Z kraju