Na Tatarach znowu zapłonęły śmietniki

Niepoważną zabawę urządziła sobie młodzież z lubelskiego osiedla Tatary. Na osiedlowych uliczkach doszło do serii podpaleń śmietników.

W niedzielę późnym wieczorem straż pożarna została wezwana do płonącego śmietnika na osiedlu Tatary w Lublinie. Po dojeździe na miejsce okazało się że pali się kontener na frakcję suchą. Gdy strażacy poradzili sobie z ogniem, dostali kolejne podobne zgłoszenie. Na ulicy Przyjaźni doszło do kolejnego podpalenia.

Łącznie płonęło na osiedlu kilka śmietników, a strażacy gdy kończyli gasić jeden jechali do następnego. Jak nam wyjaśnił jeden z mieszkańców osiedla, ogień podkładała grupa kilku młodych osób, które w ten sposób zrobili sobie wieczorna rozrywkę. O zdarzeniu została poinformowana policja, która poszukuje sprawców podpaleń.

Do tego typu zdarzeń dochodzi najczęściej w weekendy, gdy znudzona i podpita młodzież wraca z imprez. Każdy wyjazd straży pożarnej do takiego pożaru kosztuje nawet kilka tysięcy złotych i koszt ten jest pokrywany przez podatników. Sprawcom grozi za to kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
null
null

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)