Wtorek, 23 lipca 202423/07/2024
690 680 960
690 680 960

Na potęgę fałszują zaświadczenia, aby dostać się do Polski. Kolejni obywatele Ukrainy zostali cofnięci z granicy

Już ponad 300 fałszerstw dokumentów przedstawianych do kontroli ujawniono od początku roku na przejściach granicznych w naszym regionie. Tylko w ostatnich dwóch dniach wpadło pięć osób chcących się dostać do Polski.

Praktycznie nie ma dnia, aby funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie zatrzymali podróżnych, którzy chcą się dostać do Polski dzięki sfałszowanym dokumentom. W środę na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku wpadło w ten sposób troje obywateli Ukrainy.

W czasie prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusz dostrzegł niezgodności w dokumentach przedstawionych do odprawy. Okazało się, iż dwaj mężczyźni oraz kobieta, posługiwali się fałszywymi dokumentami, które miały potwierdzać podjęcie przez nich zatrudnienia w Polsce.

Dzień wcześniej, na drogowym przejściu granicznym w Hrebennem, zatrzymano dwóch Ukraińców. Mężczyźni od początku odprawy zachowywali się nerwowo. W tym przypadku obaj również przedstawili do odprawy fałszywe oświadczenia o tym, iż jadą do pracy w Polsce.

W każdym tego typu przypadku podróżni są zatrzymywani, a w ich sprawach zostają wszczęte postępowania przygotowawcze. Przedstawiane są im również zarzuty posługiwania się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Podróżni otrzymują również decyzje administracyjne o odmowie wjazdu na terytorium Polski. Jak wyjaśniają funkcjonariusze straży granicznej, od początku roku na przejęciach granicznych ujawniono już ponad 300 fałszerstw dokumentów przedstawianych do kontroli.

(fot. NOSG)

12 komentarzy

  1. To nie tsza banderowcow wpuszczac

  2. tak pragną by zostać boltem w Lublinie

  3. Konfederacja ściąga wyborców?

  4. Uciekają przed wisząca w powietrzu wojną.

  5. Spier**** mołojcy przed Rosjanami. Oni tylko ze starcami, kobietami i dziećmi mogą walczyć.

  6. Jakie 5 lat wiezienia ? Moze jeszcze u nas w luksusach ? Deportować ich najlepiej do Donbasu ,tam potrzeba świeżego miesa armatniego

  7. ujawnili prawie 300 przypadków fałszerstw ….ciekawe ilu się udało ,bo funkcjonarjusze nie byli na tyle bystrzy .U nich tu raj …można kraść napadać a sąd wypuszacza ,jak ich rodaków w pewnej głosniej sprawie

  8. banderowcy to banderowcy nie ma tu nic dziwnego. Teraz banderowcy to przyjaciele polin bantustan, trza ich kochać jak nakazał posłusznemu wasalowi pan zza oceanu.

Z kraju

Sport