Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Na placu Litewskim odbędzie się „Akcja Solidarności z narodem Białoruskim”

Dzisiaj na godzinę 19 zaplanowana jest na placu Litewski „Akcja Solidarności z narodem Białoruskim”. Ma ona związek z ostatnimi wydarzeniami na Białorusi po wyborach prezydenckich.

We wtorek na godzinę 19 zaplanowana jest manifestacja na placu Litewski związana z wydarzeniami na Białorusi. W centrum Lublina pojawią się osoby solidaryzujące się z protestującymi w wielu miastach Białorusi.

Zgromadzenie odbędzie się pod hasłem „Akcja Solidarności z narodem Białoruskim”. W ten sposób obywatele Białorusi przebywający w naszym mieście, ale i mieszkańcy Lublina będą wspierać tych, którzy kolejny dzień demonstrują na ulicach Białorusi niezadowolenie po wyborach prezydenckich, w których, jak podają państwowe służby, wygrał Alaksandr Łukaszenka.

Od minionej niedzieli na ulicach białoruskich miast trwają walki z milicją, wojskiem i służbami bezpieczeństwa. Jest wielu zatrzymanych i rannych. Demonstranci uważają, że wybory zostały sfałszowane, zaś konkurentka polityczna Łukaszenki Swietłana Cichanouska zmuszona była opuścić kraj i znajduje się obecnie na Litwie. W wyborach uzyskała ona niespełna 10% głosów, tak przynajmniej wynika z przekazywanych oficjalnych danych.

(fot. mat. org.)

Autor: redakcja

21 komentarzy

 1. grają te same schematy

  Podobno Prezydent Białorusi, Łukaszenko otwarcie mówi o otrzymanej propozycji od mafii WHO, aby za 92 mln $ „zrobić pandemie… <>”. Nie zrobił. Szybko wpłyneła kolejna oferta, tym razem via MFW, na 940 mln $ Znowu odmówił. A skoro tak, to zrobią Lukaszence majdan „demohratyczny”. Właśnie to czynią… Potem przyjdzie pandemia banksterska.
  A ile rządów otrzymało podobne oferty? I po ile?

 2. grają te same schematy

  Proszę porównać choćby system podatkowy w Polsce i Białorusi. I kto tu jest niewolnikiem? Poliniak czy Bialorusin? Oni jeszcze mają państwo, kulturę, edukacje, zaklady pracy. My, jestesmy juz najtanczym, najglupszym bialym mięsem. Nie mamy juz nic, procz dluuuuuuuuugu i kaganca na pysku.
  Ale lokalne michniki, walesy, morvicki, judasze, bolki, i inne sorosowo-rotszyldowe stolce już szykowane jest do majdanu. Korporacje wallstreet slinią się…..
  Pamiętajcie, tez – Lukaszenka NIE CHCIAL zrobic u siebie fake-pandemii i lockdownu…

Z kraju