Na placu Litewskim odbędzie się „Akcja Solidarności z narodem Białoruskim”

Dzisiaj na godzinę 19 zaplanowana jest na placu Litewski „Akcja Solidarności z narodem Białoruskim”. Ma ona związek z ostatnimi wydarzeniami na Białorusi po wyborach prezydenckich.

We wtorek na godzinę 19 zaplanowana jest manifestacja na placu Litewski związana z wydarzeniami na Białorusi. W centrum Lublina pojawią się osoby solidaryzujące się z protestującymi w wielu miastach Białorusi.

Zgromadzenie odbędzie się pod hasłem „Akcja Solidarności z narodem Białoruskim”. W ten sposób obywatele Białorusi przebywający w naszym mieście, ale i mieszkańcy Lublina będą wspierać tych, którzy kolejny dzień demonstrują na ulicach Białorusi niezadowolenie po wyborach prezydenckich, w których, jak podają państwowe służby, wygrał Alaksandr Łukaszenka.

Od minionej niedzieli na ulicach białoruskich miast trwają walki z milicją, wojskiem i służbami bezpieczeństwa. Jest wielu zatrzymanych i rannych. Demonstranci uważają, że wybory zostały sfałszowane, zaś konkurentka polityczna Łukaszenki Swietłana Cichanouska zmuszona była opuścić kraj i znajduje się obecnie na Litwie. W wyborach uzyskała ona niespełna 10% głosów, tak przynajmniej wynika z przekazywanych oficjalnych danych.

(fot. mat. org.)

Zobacz również

21 komentarzy

 1. Wy zostawcie Białoruś w spokoju. Chcecie by była tam taka bardacha jak na Ukrainie? A co złego zrobił Łukaszenka? A skąd wiecie że wybory były sfałszowane? Bo wam polskojęzyczne media to powiedziały? Bardak na Ukrainie wiadomo kto zrobił. Ci sami maczają paluchy w tym co się dzieje na Białorusi. Myślcie nie bądźcie pożytecznymi idiotami.

  • Niektórzy chyba chcą destabilizacji Białorusi.

   • Kto był w Białorusi to wie, że ten kraj całkiem dynamicznie się rozwija! Szkolnictwo w tym wyższe, opieka medyczna jest dobrze dofinansowana i na wysokim poziomie. Jest spokojnie, ludzie mają pracę i więcej swobód obywatelskich niż w naszej styropianowej wolności…
    Niestety to nie na rękę tzw zachodowi… Bo chcą tego ca na ukrainie… zrobić majdan, postawić snajperów na dachach strzelających do obu stron… rozpieprzyć kraj, rozkraść i zrobić go krajem wyrobniczo-konsumenckim… jak w polsce…

   • Kto był w Białorusi to wie, że ten kraj całkiem dynamicznie się rozwija! Szkolnictwo w tym wyższe, opieka medyczna jest dobrze dofinansowana i na wysokim poziomie. Jest spokojnie, ludzie mają pracę i więcej swobód obywatelskich niż w naszej styropianowej wolności…
    Niestety to nie na rękę tzw zachodowi… Bo chcą tego ca na ukrainie… zrobić majdan, postawić snajperów na dachach strzelających do obu stron… rozpi…rzyć kraj, rozkraść i zrobić go krajem wyrobniczo-konsumenckim… jak w polsce…

  • Jestem obywatelem Białoruśi. Lukaszenka narysował te 80% to jest pewne. Wsczyscy głosowali przeciwko niemu. Jak się nie znasz to sie nie odzywaj.

 2. Zajmijmy się Białorusią na własnym podwórku, już chcą nas zamykać i ubierać w kagańce, bo srovid

  • Łukaszenko wku..ił zachód nie dając się fałszywej pandemii to mu teraz brużdżą… ale wierzę w Łukaszenkę że i tym razem nie zawiedzie.. Trzymta się i pilnujta żeby wam obce służby snajperów na dachach nie postawili bo będzie jak na ukrainie…
   I w ten oto sposób „solidaryzuje się” z narodem Białoruskim! Pozdrawiam Białoruś!!!

 3. Białoruś to ”fajne chłopaki’, nie raz rozmawiałem z Grodnem lub Mińskiem. Z sowietami nie wiele mają wspólnego.

 4. Łapy precz od Białorusi pejsate dranie! Tylko Łukaszenka jest gwarantem spokoju w tym kraju. Bydlaki chcą tam zrobić drugą Ukrainę.

 5. Mieczysław Krab operator działa Krab

  Odchrzańta się od Białorusi. Jedyny w okolicy normalny kraj z prawdziwym przywódcą.

 6. Nie zgodził się na covidomanie i teraz mu robią rozpierdziel w kraju. Pewnie zaraz kwaśniewskiego wyślą podobnie jak na Ukrainę tylko nie w pomarańczowym stylu ale tęczowym. Żenada. Polska już dawno sprzedana żydom została i ta biedna Białoruś im solą w oku jest jak by rzekł mistrz YODA.

 7. TVN powiedział że tam jest reżim i trudno na Białorusi wsadzić bogatym tego świata swoich interesów. I snują swoje fobie że wybory sfałszowane.

  • Za to u nas nie trzeba było fałszować bo i tak nie miało znaczenia kogo wybierzemy bo było by dokładnie tak samo tylko inna kukiełka była by w tv. Dokładnie widać po tym co się dzieje kto rządzi Polską.

 8. Skąd tu tyle śmierdzących ruskich onuc na forum?

 9. Ciekaw jestem czy senator bury też będzie ?

 10. Niech strajkują u siebie a nie w Polsce. Nam kolejnych strajków nie trzeba. Jak chcą zmian u siebie to niech tam jadą i żyją a nie większość z nich trzymane jest za nasze pieniądze w Polsce bo idą do urzędów i kłamią jacy to oni biedni i pokrzywdzeni. Jestem oficjalnie za Łukaszenko bo on jest gwarantem bezpieczeństwa Polski przed Rosją. Mam nadzieję że polski rząd otworzy oczy i wszystkich wywali z kraju bo już wprowadzają swoje poglądy do naszego państwa

 11. grają te same schematy

  Podobno Prezydent Białorusi, Łukaszenko otwarcie mówi o otrzymanej propozycji od mafii WHO, aby za 92 mln $ „zrobić pandemie… <>”. Nie zrobił. Szybko wpłyneła kolejna oferta, tym razem via MFW, na 940 mln $ Znowu odmówił. A skoro tak, to zrobią Lukaszence majdan „demohratyczny”. Właśnie to czynią… Potem przyjdzie pandemia banksterska.
  A ile rządów otrzymało podobne oferty? I po ile?

 12. grają te same schematy

  Proszę porównać choćby system podatkowy w Polsce i Białorusi. I kto tu jest niewolnikiem? Poliniak czy Bialorusin? Oni jeszcze mają państwo, kulturę, edukacje, zaklady pracy. My, jestesmy juz najtanczym, najglupszym bialym mięsem. Nie mamy juz nic, procz dluuuuuuuuugu i kaganca na pysku.
  Ale lokalne michniki, walesy, morvicki, judasze, bolki, i inne sorosowo-rotszyldowe stolce już szykowane jest do majdanu. Korporacje wallstreet slinią się…..
  Pamiętajcie, tez – Lukaszenka NIE CHCIAL zrobic u siebie fake-pandemii i lockdownu…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6981zł -0.15%
  • GBP 4.9562zł 0.28%
  • EUR 4.4789zł 0.33%
  • CHF 4.1362zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach