Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na placu budowy znów pojawili się pracownicy. Tunel ma powstać do końca roku

Powstający tunel ma zastąpić obecny przejazd kolejowy zamykany szlabanem, który znajduje się na ruchliwej drodze wojewódzkiej nr 812, na wyjeździe z Białej Podlaskiej w kierunku Wisznic i Parczewa. Prace mają potrwać do końca roku.

Po kilku miesiącach przestoju, ponownie ruszają prace przy budowie tunelu w ciągu ulic Lubelskiej i Witoroskiej w Białej Podlaskiej. Rozpoczęte w październiku ub. roku roboty, na wiosnę zostały wstrzymane. Jak wyjaśniało PKP PLK, które odpowiada za inwestycję, konieczne było wprowadzenie zmian w projektach i całej dokumentacji. To sprawiło, iż wykonawca musiał wstrzymać się z prowadzeniem dalszych robót. We wtorek Urząd Miasta w Białej Podlaskiej poinformował, że firma zajmująca się tym zadaniem wróciła już na miejsce inwestycji, organizuje zaplecze i wznawia wstrzymane prace.

Jest to najważniejsza spośród wszystkich inwestycji kolejowych, realizowanych w ostatnim czasie na terenie miasta. Całość zostanie sfinansowana ze środków PKP w ramach modernizacji linii kolejowej E 20 na odcinku Siedlce – Terespol. Z tego samego programu pochodzą środki na modernizację dworca kolejowego oraz nowego, podziemnego przejścia do pociągów pomiędzy rondem Dmowskiego, a ulicą Dokudowską. Powstanie także nowy przystanek Biała Podlaska Rozrządowa.

Przekopano się już pod torami, co ważne ruch na szlaku kolejowym jest cały czas utrzymywany. Wcześniej miasto miało miało współfinansować inwestycję, jednak udało się przeprowadzić skuteczne negocjacje z kolejarzami, dzięki czemu zmieniony został projekt, a kolej w całości pokryje koszty powstania tunelu. Do zadań miasta będzie przeprowadzenie zadań związanych z budową dróg dojazdowych, w tym ul. Koncertowej, która ma być pomocna szczególnie w trakcie robót przy Lubelskiej. W ramach inwestycji wykonana zostanie nawierzchnia na odcinku 700 metrów z chodnikiem i dwukierunkową ścieżką rowerową za 6 mln zł.

(UM Biała Podlaska)

2 komentarze

  1. Ten most ze zdjęcia wygląda jak z papieru.

  2. Mam nadzieję, że nie będzie to deszczowa pułapka na samochody.

Z kraju