Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na niektóre pociągi zaczyna brakować biletów. Składy mają zostać wydłużone

W okresie dnia Wszystkich Świętych wydłużone zostaną niektóre pociągi ruszające z Lublina. Związane to jest z ogromnym zainteresowaniem podróżnych. Na część składów wyjeżdżających 1 listopada wyprzedano już ponad 80 proc. biletów.

Bardzo duże zainteresowanie pasażerów połączeniami kolejowymi w okresie dnia Wszystkich Świętych sprawiło, że spółka PKP Intercity zapowiedziała wzmacnianie części pociągów dodatkowymi wagonami. Już teraz wyprzedano ponad 80 proc biletów na połączenia z Lublina do Łodzi, Wrocławia, Gorzowa Wielkopolskiego, Krakowa, czy też niektórych do Warszawy.

Jak wyjaśniają przedstawiciele spółki, sprzedaż biletów jest na bieżąco monitorowana i analizowana. Już teraz podjęto decyzję, aby w okresie od piątku 28 października do środy 2 listopada wydłużyć 155 pociągów 258 wagonami. Chodzi o składy ruszające m.in. z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Białegostoku, Gdyni, Lublina, Przemyśla, Świnoujścia, Poznania czy Szczecina.

W tym roku PKP Intercity notuje rekordowe obłożenie w pociągach. Przez pierwsze trzy kwartały spółka przewiozła 43,5 mln pasażerów. Analizy wskazują, że do końca roku będzie to ponad 50 milionów osób. Jeżeli wynik ten zostanie osiągnięty, będzie to oznaczało pobicie rekordowego do tej pory 2019 roku.

(fot. lublin112)

7 komentarzy

  1. W Japonii przepraszają za spóźnienie pociągu o 2 minuty. Tu w Polsce za takie opóźnienia jakie występują powinno się zwracać koszt biletu. Jaka usługa, taka zapłata.

  2. Pociąg? Nigdy w życiu. Mam traumę po nastogodzinnej podróży z wakacji. NIGDY W ŻYCIU! Mam już rower i dojadę szybciej i bezpieczniej, bez niechcianego towarzystwa.

  3. Przy tych cenach benzyny w przyszłym roku będzie 100mln pasażerów. Trzeba być ekonomicznym dyletantem aby na niektórych trasach gdzie są promocje jechać samemu samochodem np. Lublin – Puławy bilet na pociąg Polregio 8zł – to jest jeden litr „ropy” – żaden samochód nie spali na tej trasie mniej niż 2 litry paliwa czyli 16zł:)

  4. OO jak tu PO wskie trolle wymyślają o rzekomym spóźnianiu się pociągów. Otóż POciąg PO z Tuskiem nigdy do władzy nie dojedzie bo Polacy go wywalą. Prosto w ramiona swego przyjaciela Putina.

    • Po co wciskasz tu politykę? PKP jest odporne na nią, bo źle działa pod każdym rządem.
      Z danych z poprzednich lat wiadomo, kiedy zainteresowanie przewozami jest największe, a w tym roku nawet biletów się nie dało w piątek kupić przez internet.