Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na niebie znów będzie można dostrzec kosmiczny pociąg

Po raz kolejny wystartowała rakieta z satelitami Starlink. Po tym, jak zostały one umieszczone na orbicie, utworzyły widowiskowy tzw. kosmiczny pociąg. Przeloty nad Polską będzie można obserwować przez najbliższe dwa tygodnie.

W środę przed godziną 10 wystartowała kolejna misja Starlink. Po nieco ponad godzinie lotu, na orbicie została umieszczona seria 60 satelitów. Trajektoria ich przelotu jest na tyle sprzyjająca, że będzie je można znów obserwować nad Polską.

Pierwszy przelot odbędzie się w czwartek o godzinie 3:37 na południowo wschodnim niebie nisko nad horyzontem. Najlepsze warunki do obserwacji będą na południowych krańcach kraju. Jednak z każdym dniem satelity będą przelatywały wyżej i będzie je można łatwo dostrzec z całego kraju.

Jak wyjaśnia Zbyszek, prowadzący portal nocneniebo.pl, w piątek 26 marca starlinki będzie można obserwować o godz. 3:34, w sobotę 27 marca o 3:31 zaś w niedzielę 28 marca o godz. 4:27.

(fot. nocneniebo.pl)

16 komentarzy

 1. To te co mają szczytywać nasze czipy ze szczepionki na covida.

 2. Ja nie patrzę bo mi się szczepionka uaktywni

  • Nic nie straciłeś, ja patrzyłem ale jedyne co było widać to chmury chmury i chmury – szkoda było wstawać 😉

 3. Na początku lat 90-ch też takie badziewie u nas można było zobaczyć na niebie! Jeśli ktoś widział, to wie o chodzi. Pozdrawiam 🙂

 4. A i jeszcze data 5.11.1990r. nad Polską przeleciało coś ciekawego. Niedowiarkom proponuję przeszperać sieć!

  • tak tak, pan rysio i wiesio wracali po zakrapianej imprezie w ruskiej bazie wojskowej i mieli zwidy. na szczeście tylko rysio i wiesio, bo tam podobno ruskie żołdaki paliwo lotnicze w siebie lali.

  • Czapka z daszkiem

   Było było !! W okolicach Legnicy bodajże były jakieś fruwadła

 5. Pociągi same zaczeły latać i nie czekają aż bałwany skończą remonty wiaduktów

 6. Mógłby ktoś nagrać i wrzucić link, bo nie chce mi się wstawać? Może w sobotę zobaczę, jak się przeciągnie melanż piątuniowy, ale boję się, że wtedy będą podwójne i kolorowe…

 7. Tak będą nasze chipy w mózgu sczytywać, które nam wszczepili szczepionką! PLANDEMIA otwórz umysł!

 8. Poproszę o przestawienie przelotu na 6 rano w sobotę, bo chciał bym się wyspać i dopiero obejrzeć. Fenkju wery macz mister Mósk.

 9. Małe szanse u nas bo nisko nad południowym horyzontem lecą.