Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na liczniku w peugeocie brakowało blisko 100 tys. kilometrów

Podczas kontroli drogowej peugeota policjanci ujawnili sporą niezgodność związaną z przebiegiem pojazdu. Na drogomierzu brakowało niemal 100 tys. kilometrów.

W poniedziałek wieczorem w Poniatowej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Peugeot kierowany przez 21-latkę z gminy Karczmiska.

W czasie sprawdzania stanu licznika pojazdu mundurowi stwierdzili, że jego stan w znaczący sposób odbiega od tego, który znajdował się w systemie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Różnica wskazań drogomierza wynosiła blisko 100 tysięcy kilometrów.

Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny rozbieżności wskazania drogomierza i wartości ustalonej w systemie.

Za przestępstwo dotyczące zmiany wskazania drogomierza lub ingerencję w prawidłowość jego pomiaru, sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dotyczy to wykonawcy i zleceniodawcy. Dodatkowo, mandat do 3000 złotych dostaniemy, gdy wymienimy licznik i nie zgłosimy tego w stacji kontroli pojazdów.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

14 komentarzy

 1. i dobrze tak bo caly czas cofaja no chyba ze blad diagnosty

  • zdjęcie podczas spisywania powinno rozwiać wszelkie wątpliwości

   • Dokładnie tak. Jak już mają dokumentować pojazd podczas badania, to niech dokumentują również przebieg. A co samego peugeota, to technicy powinni przeszukać ogłoszenia w celu sprawdzenia, czy samochód nie jest wystawiony na sprzedaż a 21-latka chciała odnieść korzyść majątkową cofając licznik. A wtedy za bety i do sprzątania psich kup w całej okolicy.

 2. Ludzie przecież mogła nawet kupić ten samochód, z już zmienionym przebiegiem. Robicie sensację. Kupiłeś samochód, na liczniku i umowie masz wpisane taki i taki przebieg, przegląd robił jeszcze poprzedni właściciel, zatrzymuje Cię policja, stan drogomierza się nie zgadza, wszczynają sprawę gdzie najpierw obecny właściciel się będzie tłumaczył a jak się dobrze wytłumaczy to albo umorzą albo poprzedni właściciele się będą tłumaczyć. Nie róbcie sensacji, już byście dziewczynę do kamieniołomu wysłali.

  • przecież jest strona „historia pojazdu” i „rżnięcie głupa” nie zadziała

 3. zapewne jezdził tyłem

 4. Skoro dziada nie stac na zakup nowego samochodu to niech kupuje cofane. Ale przeciez jak kupi to musi miec ladniejsze auto z mniejszym przebiegiem niz somsiad. Takie to cebulactwo mamy w kraju

 5. Dlaczego władza pilnuje licznika w moim samochodzie?

 6. Co to za moda, aby w niektórych autach cyferki na cyferblatach umieszczać skierowane do środka cyferblatu zamiast równolegle do linii oczu?
  Jak na to patrzeć, po co takie coś w ogóle, jaki cel przyświecał twórcy takiego pomysłu?
  (patrz foto na początku artykułu).

 7. lublin112- ogarnij się… nie ma mandatu za wymiane licznika…można to zgłosić nawet w momencie przeglądu…

 8. Niejedna okazja na polskich drogach jest po takim „tuningu” a już taka z zachodu to obowiązkowo.