Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Na drzewie przygotował pętlę ze sznurka, w ręku trzymał nóż. Policjanci obezwładnili desperata

Policjanci uratowali 58-latka, który w chwili słabości próbował targnąć się na własne życie. Mężczyzna w chwili zdarzenia był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek na terenie gminy Żółkiewka w powiecie krasnostawskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że 58-letni mężczyzna zamierza targnąć się na własne życie. Mundurowi otrzymali informację, że desperat znajduje się w kompleksie leśnym.

Pełniący tego dnia służbę na stanowisku dowodzenia nadkomisarz Andrzej Kafarski natychmiast skontaktował się z sołtysem, który bardzo dobrze orientował się w terenie i pomógł ustalić, gdzie znajduje się 58-latek. Jednocześnie we wskazane miejsce skierował policjantów.

Funkcjonariusze w ostatniej chwili dotarli do mężczyzny, który na gałęzi powiesił już sznurek z pętlą, a w ręku trzymał nóż grożąc, że zrobi sobie krzywdę. Policjanci błyskawicznie obezwładnili desperata i wezwali na miejsce służby medyczne. Jak się okazało mieszkaniec gminy Żółkiewka w organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu. Policjanci ustalają teraz okoliczności tego zdarzenia.

(fot. pixabay.com)

14 komentarzy

  1. nie mógł się zdecydować czy sznurem czy nożem ? co za partacz .

Z kraju

Polityka i społeczeństwo