Na drogach województwa trwa policyjna akcja „Jednoślad”

Od godziny 6 trwa policyjna akcja skierowana na bezpieczeństwo kierujących jednośladami. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na trzeźwość kierujących oraz wyposażenie pojazdów.

Od czwartkowego poranka na drogach województwa lubelskiego trwa policyjna akcja „Jednoślad”. Mundurowi szczególnie przyglądają się kierującym rowerami, motorowerami i motocyklami.

W okresie pierwszych siedmiu miesięcy 2020 r. doszło do 482 wypadków drogowych, w których w 163 przypadkach uczestnikami byli kierujący jednośladami. Wśród odnotowanych 81 ofiar śmiertelnych, ponad 23% stanowili kierujący tej grupy uczestników ruchu drogowego.

Do najczęstszych przyczyn wypadków zaliczyć należy nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków na drodze i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Co więcej na ilość zdarzeń drogowych miał również wpływ stan techniczny pojazdów, m.in. brak oświetlenia. Wielu kierujących motocyklami i motorowerami nie posiadało uprawnień do kierowania. Nie bez znaczenia pozostaje również problematyka jazdy pod wpływem alkoholu.

Policjanci reagują na popełniane wykroczenia, sprawdzają stan techniczny i obowiązkowe wyposażenie pojazdu. Kierujący są badani także pod kątem trzeźwości.

(fot. lublin112.pl)

59 komentarzy

  1. Szwagier Paderyszczyka, siory Mańki brat rodziny.

    Gdzie nie wejdziesz na komentarze to franio, co najmniej kilka komentarzy musi zamieścić i to większość takich żeby były odmienne od większości komentujących. On to musi mieć ciekawe życie, od rana do nocy przed komputerem i komentarze. Czasami się zastanawiam czy nie pisze z dwóch nicków i dam ze sobą się nie kłucie. Weź się chłopie do roboty jakiejś uczciwej, a nie pełno cię w komentarzach. Pozdrawiam.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu