Na dobre rusza remont ul. Nałęczowskiej. W piątek ulica zostanie zamknięta dla ruchu

Na początek dwa dni objazdów, później ruch wahadłowy – tak wygląda plan organizacji ruchu podczas remontu kilkusetmetrowego odcinka ul. Nałęczowskiej. Inną trasą pojadą także autobusy komunikacji miejskiej.

Trwają prace związane z remontem ul. Nałęczowskiej w Lublinie. Chodzi o liczący 700-metrów odcinek od ul. Gnieźnieńskiej w kierunku miasta. Na razie drogowcy zajmują się pracami na poboczu oraz przy przebudowie chodnika, jednak w piątek rozpoczną frezowanie sfatygowanej nawierzchni. Przez dwa dni ulica Nałęczowska zostanie w tym miejscu wyłączona z ruchu.

Objazdy, które będą obowiązywały od godz. 7:15 w piątek, do północy w nocy z soboty na niedzielę, zostały wyznaczone przez ul. Gnieźnieńską, Wojciechowską i Morwową. Inną trasą pojadą także autobusy komunikacji miejskiej linii nr 3, 33, 54 i 79. Linia nr 3 w obu kierunkach pojedzie ul. Nałęczowską, Gnieźnieńska, Wojciechowską do al. Kraśnickiej. Linia nr 33 w kierunku przystanku centrum będzie kursowała ul. Nałęczowską, Gnieźnieńską, Wojciechowską i Morwową, zaś w stronę Tomaszowic: Wojciechowską i Gnieźnieńską. Linia nr 54 w kierunku ul. Wądolnej pojedzie ul. Sławin, Gnieźnieńską, Wojciechowską, Zana, Bohaterów Monte Cassino, Wojciechowską i Gnieźnieńską. Z kolei linia nr 79 w kierunku centrum ul. Gnieźnieńską, Wojciechowską i Morwową.

W czasie obowiązywania objazdów nie będą funkcjonować przystanki: Sobótki 01, Mazowieckiego 01 i 02, Bohaterów Monte Cassino 03, Cisowa 01 i 02 oraz
Morwowa-Helenów NŻ 02. Ponadto przystanek Gnieźnieńska 02 będzie zlokalizowany na ul. Gnieźnieńskiej za skrzyżowaniem z ul. Nałęczowską.

Od niedzieli udostępniony zostanie kierowcom jeden pas jezdni. Drogowcy będą wykonywali prace zamiennie, raz na jednym, raz na drugim pasie. Ruch ma być utrzymany, jednak pojazdy będą przepuszczane wahadłowo. W planach jest jeszcze jedno zamknięcie tego odcinka dla ruchu. Nastąpi to w sobotę 6 czerwca. Wtedy ma być układania nowa nawierzchnia.

(fot. lublin112)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Należało by wyremontować ją do samego Nałęczowa

 2. Dobre i te 700m bo pod gorke jest dramat, polna droga jedzie sie lepiej

 3. no patrz – 8 lat rządził Tusk i nie zrobili

 4. 30 lat ta droga nie miała solidnego remontu.
  A do Nałęczowa ma ok 25 km. Te 700 metrów to trochę mało.

 5. Krzysztof K. (bo rodo)

  Pod tą górkę to na dwójce delikatnym gazem jechałem, po prostu dramat.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika